Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
до відкриття документальної виставки "Жнива скорботи"
у Державному архіві Тернопільської області

15 листопада 2006 р.


У Державному архіві Тернопільської області відкривається виставка "Жнива скорботи" до Дня пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій.

На виставці експонуються інформації повітових старост Тернопільського воєводства: про проведення в селах і містах краю днів жалоби у жовтні-листопаді 1933 року, про відправлення богослужінь, панихид за померлих у Радянській Україні, повідомлення про збір коштів та пожертв на допомогу голодуючим. У 1933 р. було створено "Комітет спасіння України". Його діяльність віддзеркалюють архівно-кримінальні справи діячів ОУН, яким інкримінувалась участь у даній благодійній організації.

Події 1946-1947 років ("третій удар голодом") на Тернопільщині висвітлюють, зокрема, постанови райвиконкомів та обкому КП(б)У.

Друга частина виставки присвячена жертвам політичних репресій. Експонуються довідки і списки "куркульських" господарств, визначених НКВД на виселення (1947-1950 рр.), звіти структур ОУН-УПА про вивезення населення Тернопільщини у Сибір. Зацікавлять дослідників й листи жителів Тернопільської області до родичів за кордоном, що містять опис важкого життя в повоєнній Україні та поради не повертатись додому.


Державний архів Тернопільської області


Фоторепортаж

 

На початок
На початок