Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Документальна виставка
з нагоди 90-річчя від дня народження Миколи Руденка

20 грудня 2010 р., 15.00 (ЦДАМЛМ України)

20 грудня 2010 р. о 15.00 у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (вул. Володимирська, 22а, м. Київ; територія Національного заповідника "Софія Київська") відкриється документально-книжкова виставка, присвячена життю і творчості видатного українського письменника, правозахисника, громадського діяча М. Д. Руденка (1920–2004).

На виставці експонуватимуться документи Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва (ЦДАМЛМ) України, Центрального державного архіву вищих органів влади і управління (ЦДАВО) України, Центрального державного архіву громадських об’єднань (ЦДАГО) України, Центрального державного кінофотофоноархіву (ЦДКФФА) України ім. Г. С. Пшеничного, Державного архіву Луганської області, Галузевого державного архіву Служби безпеки України.

Зокрема, будуть представлені машинописи творів М. Руденка, ілюстрації до них, його листування з письменниками П. Усенком, О. Корнійчуком, Є. Ольшанською, Н. Тихим, Є. Сверстюком, виступи на письменницьких з’їздах, відгуки, рецензії на твори інших митців слова, документи про арешт та заслання М. Д. Руденка, його діяльність в Українській Гельсінській Групі, перебування за кордоном, останні роки життя в Україні.

Серед презентованих документів – оголошення про створення Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод (за підписом Миколи Руденка) від 11 листопада 1976 р., опубліковане у брошурі "Українська Гельсінська група. До 20-річчя створення" (підготовленій за сприяння Української республіканської партії та редакції газети "Самостійна Україна"), Бронзовий сертифікат від Українського освітньо-культурного центру (м. Філадельфія, США), що засвідчує визнання Миколи Руденка "Українцем 1988 року", інформація начальника Головного управління по охороні державних таємниць у пресі при Раді Міністрів УРСР від 12 вересня 1989 р. секретареві ЦК Компартії України Ю. Єльченку про передачу творів М. Руденка та ін. із спеціальних до загальних фондів бібліотек, Указ Президента України від 29 листопада 1996 р. № 1139/96 "Про нагородження відзнакою Президента України – орденом "За заслуги" Руденка Миколу Даниловича" тощо.

Презентуватимуться також документи та матеріали, присвячені дитинству, воєнній юності, початку літературної творчості письменника.

На відкриття виставки запрошені Міністр культури і туризму України М. А. Кулиняк, Голова Державного комітету архівів України О. П. Гінзбург, члени Організаційного комітету з відзначення 90-річчя від дня народження Миколи Руденка, народні депутати України В. О. Яворівський, М. В. Томенко, поет, академік Б. Олійник, поет М. Сом, письменники, друзі, родичі митця, представники інститутів громадського суспільства.Конт. особа з акредитації ЗМІ –
Романович Світлана Володимирівна
273-30-54, 097-14-90-493

sromanovich@archives.gov.ua

На початок
На початок