Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Документальна виставка “Небо на все життя...”
(до 90-річчя від дня народження І. М. Кожедуба)

8 червня 2010 р. о 15.00 у приміщенні Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного (вул. Солом'янська, 24, м. Київ; ІІІ поверх) відкриється фотодокументальна виставка "Небо на все життя...", присвячена 90-річчю від дня народження тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації І. М. Кожедуба. Виставку підготовано у рамках проведення заходів з відзначення 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років.

Вперше на Україні будуть представлені документи українських та російських архівів, що ілюструють життя та діяльність славетного льотчика, Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба, уроженця Сумської області. Документи Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного (13 фото), Державного архіву Сумської області (4 документи), Державного архіву Російської Федерації (7 документів), Російського державного військового архіву (4 документи) та Російського державного архіву кінофотодокументів (20 фото) розкривають перед відвідувачами сторінки життя І. М. Кожедуба в період його навчання в Чугуївському військово-авіаційному училищі, бойового шляху в роки Другої світової війни. Документи післявоєнних років ілюструють активну участь І. М. Кожедуба у політичному та культурному житті країни, його віддану працю депутатом Верховної Ради СРСР декількох скликань, небайдужість та тісні зв'язки з батьківщиною (с. Ображіївка Шосткинського району Сумської області).

Присутні матимуть змогу переглянути документальний фільм "Служу Родине" (1982 р., Київнаучфільм) з фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, який висвітлює становлення І. М. Кожедуба як льотчика-винищувача, його нелегкий бойовий шлях у роки війни.

У відкритті виставки візьмуть участь Голова Державного комітету архівів України О. П. Гінзбург (відкриває), керівництво та відповідальні працівники державних архівних установ, представники громадськості.


Конт. особа з акредитації ЗМІ –
Романович Світлана Володимирівна
Контактний телефон: 273-30-54, 097-14-90-493
sromanovich@archives.gov.ua
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок