Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Державного комітету архівів України

Церемонія урочистого передавання
Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні мікрофільмів документів
з Національного архіву США до Центрального державного історичного архіву України, м. Київ

від 10 лютого 2009 р.
13.30-15.00

10 лютого 2009 року у приміщенні Державної наукової архівної бібліотеки, м. Київ (вул. Солом'янська, 24, ІІ поверх) відбудеться урочиста церемонія передавання Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні п. Вільямом Б. Тейлором мікрофотокопій документів з Національного архіву США у Вашингтоні (7 роликів мікрофільмів включають 13 томів листування між консульством США в Одесі та Державним Департаментом США за травень 1831 - серпень 1906 рр.) до Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

Ця подія є актом доброї волі американського уряду і сприятиме подальшому розвитку та зміцненню зв'язків між Україною та США у галузі науки і культури.

Дипломатична кореспонденція стосується торговельних питань, зокрема, містить звіти про торгівлю вовною, а також Кримської війни та бомбардувань Одеси, повстань 1903 та 1905 рр., юридичного статусу російських євреїв, повстань на Чорноморському флоті у 1905 р.

Така колекція мікрофільмів була подарована Державному архіву Одеської області в 2004 р. Тепер дипломатична кореспонденція поповнить колекцію Центрального державного історичного архіву України, м. Київ і слугуватиме унікальним історичним джерелом для українських дослідників українсько-американських відносин, історії дипломатії та низки інших тем.

У рамках урочистої церемонії діятиме експозиція оригіналів архівних документів з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, що висвітлюють історію українського народу та українсько-американські взаємини.

У церемонії візьмуть участь Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Б. Тейлор з дружиною, радник з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні К. Фітцджеральд, Голова Державного комітету архівів України О. П. Гінзбург, керівництво та співробітники Держкомархіву, центральних державних архівних установ України.


Держкомархів України
03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 24
Тел.: 275-27-55
конт. особа з питань акредитації ЗМІ - Романович Світлана Володимирівна
273-30-54, 8-097-14-90-493
E-mail: pr@archives.gov.ua

На початок
На початок