Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Державного комітету архівів України

Проведення розширеного засідання колегії
Державного комітету архівів України, присвяченого підбиттю підсумків роботи
державних архівних установ у 2008 році та їх завданням на 2009 рік

від 26 лютого 2009 р.

26 лютого 2009 р. у читальному залі Державної наукової архівної бібліотеки (вул. Солом'янська, 24, м. Київ) відбудеться розширене засідання колегії Державного комітету архівів України, присвячене підбиттю підсумків роботи державних архівних установ у 2008 р. та їх завданням на 2009 р.

Протягом 2008 р. велику увагу було приділено вдосконаленню законодавства про Національний архівний фонд (НАФ) та розробленню інших законодавчих актів; формуванню НАФ, зокрема поповненню його документами культурної спадщини України, що зберігаються за кордоном; забезпеченню належних умов зберігання Національного архівного фонду; організації широкого використання архівної інформації для задоволення наукових, соціальних, культурних та інших потреб громадян, суспільства, держави; здійсненню міжнародного співробітництва в галузі архівної справи та ін.

Архівними установами проведено значну роботу з реалізації триєдиної мети діяльності архівних установ - формування, зберігання та використання документів НАФ з метою забезпечення українського суспільства ретроспективною інформацією. Важливим напрямом роботи архівних установ у минулому році було поповнення страхового фонду документів НАФ. Було перевищено планові показники з реставрації та ремонту документів з паперовою основою, оправлення і підшивки справ, картонування і перекартонування документів. Національний архівний фонд продовжує поповнюватися документами, що надійшли від української діаспори, відомих діячів науки і культури, партій, рухів та громадських об'єднань.

На виконання доручення Секретаріату Президента України завершено приймання до державних архівів від районних та міських відділів РАЦС метричних книг та книг реєстрації актів цивільного стану по 1933 рік включно. Незважаючи на складну ситуацію з приміщеннями в державних архівах, забезпечено дострокове надходження на постійне зберігання понад 12 тис. метричних книг та книг реєстрації актів цивільного стану за 1932-1933 рр., що дало можливість архівістам, історикам, дослідникам вивчати на підставі архівних джерел тему Голодомору.

Основну увагу державних архівів протягом 2008 р. спрямовано на висвітлення актуальних питань історії України, насамперед Голодомору 1932-1933 рр. Державними архівами виявлено близько 300 тис. документів, що висвітлюють причини, перебіг та наслідки Голодомору, серед яких понад 284 тис. виявлено вперше.

Продовжено роботу щодо перегляду грифів секретності матеріальних носіїв інформації колишнього СРСР та приведення їх у відповідність до вимог законодавства. Станом на 1 січня 2009 р. у державних архівних установах знаходяться на зберіганні понад 176 тис. секретних справ, що становить 0,45 % від загальної кількості одиниць зберігання. Це насамперед справи, які було засекречено до 1992 р. Протягом 2008 р. скасовано гриф секретності понад 27 тис. справ, знижено гриф секретності 2,5 тис. справ.

Веб-портал Державного комітету архівів користується великою популярністю. За рейтингом світового лідера з пошуку та аналізу інформації - компанії Google - портал Держкомархіву за цінністю поданої інформації посідає п'яте місце серед державних комітетів України з відставанням від лідера в декілька відсотків.

Праця архівістів не залишається поза увагою Президента України та Уряду. У 2008 р. працівникам архівних установ вручено три ордени княгині Ольги III ступеня, орден "За заслуги" III ступеня, орден Данила Галицького, п'ять медалей "За працю і звитягу"; присвоєно почесні звання "Заслужений діяч науки і техніки України" та "Заслужений працівник культури України", Почесною грамотою Кабінету Міністрів України відзначено колектив Державного архіву Чернігівської області та п'ять працівників архівних установ.

У 2008 р. Державний комітет архівів України взяв участь у Всеукраїнському конкурсі "Приязна адміністрація", організованому Головним управлінням державної служби України. За результатами засідання Організаційного комітету конкурсу 12 лютого 2009 р. Держкомархів посів третє місце у номінації "Центральні органи виконавчої влади".

Висока оцінка діяльності архівних установ - це в першу чергу оцінка зусиль архівістів щодо піднесення ролі архівів в Україні та забезпечення їх адекватної відповіді на виклики часу.

На засідання запрошені Віце-прем'єр-міністр України І. В. Васюник, заступник Глави Секретаріату Президента України Ю. П. Богуцький, Міністр культури та туризму України В. В. Вовкун, відповідальні працівники Секретаріату Президента України, Кабінету Міністрів України, Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, в. о. Голови Українського інституту національної пам'яті І. Р. Юхновський, відповідальні працівники центральних органів виконавчої влади, профспілки працівників державних установ, інститутів системи НАН України, апарат Держкомархіву, керівники державних архівних установ України.


Держкомархів України
03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 24
Тел.: 275-27-55
конт. особа з питань акредитації ЗМІ - Романович Світлана Володимирівна
273-30-54, 8-097-14-90-493
E-mail: pr@archives.gov.ua

На початок
На початок