Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Держкомархів та державні архівні установи України беруть участь
у V Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку

18-21 серпня 2009 р.
Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект, 15)

З 18 по 21 серпня 2009 р. в Міжнародному виставковому центрі (Броварський проспект, 15) проходитиме V Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок, у якій візьме участь Державний комітет архівів України.

Науково-видавнича діяльність Держкомархіву та архівних установ його системи спрямована на підготовку та публікацію наукових розвідок, монографій, довідкових видань, що стосуються питань архівознавства, документознавства, актуальних проблем історії України (визвольні змагання, Голодомор, репресії, Друга світова війна), місцевої історії тощо.

На стенді Державного комітету представлено видання, що вийшли друком у 2008 – І півріччі 2009 р. з актуальних питань історії України, насамперед Голодомору 1932–1933 рр. Працівники держархівів областей також узяли активну участь у підготовці регіональних томів Національної книги пам’яті, презентація якої відбулася 18 листопада 2008 р. в “Українському домі”.

Минулого року архівістами було підготовлено понад 30 збірників тематики Голодомору 1932–1933 рр. загальноукраїнського та регіонального масштабів. Серед них: видання ЦДАГО, держархівів Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Чернігівської областей.

Серед документальних публікацій слід окремо відзначити видання, підготовлені ЦДАГО (“Українська політична еміграція 1919–1945 рр.”, “Винниченко й українська соціал-демократія”), ЦДІАК (“Архів коша Нової Запорізької Січі”, 5 том), Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (“Українська архівна енциклопедія”). У серії “Архівні зібрання України” побачили світ іменний покажчик “Архів Києво-Печерської Лаври та заповідника” (ЦДІАК), анотовані реєстри описів держархівів Волинської, Сумської областей, англомовний довідник “Archives of Ukraine. Guidebook”, підготовлений УНДІАСД, путівники по фондах держархівів Івано-Франківської та Хмельницької областей, інші довідкові видання.

У рамках участі у книжковій виставці 18 серпня 2009 року з 15.00 по 16.00 на стенді Держкомархіву відбудеться презентація “Української архівної енциклопедії” (2008 р.), підготовленої та виданої Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства. Це перше в Україні видання енциклопедичного характеру, в якому узагальнено досягнення вітчизняного архівознавства у його взаємозв'язках з іншими галузями історичної науки та суміжними дисциплінами, репрезентовано історичний досвід українських архівних установ, склад і зміст їхніх фондів та особисті здобутки видатних архівістів, подано відомості про зарубіжні архівні установи, спеціальні видання, міжнародні фахові організації.


Держкомархів України
03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 24
тел. 273-30-54
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок