Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву громадських об'єднань України
Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років

Виставка документів і фотоматеріалів "Україна партизанська: 1941-1944"

22 вересня 2009 р., 15.00


З нагоди Дня партизанської слави Центральний державний архів громадських об'єднань (ЦДАГО) України та Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" підготували виставку "Україна партизанська: 1941-1944", яка мовою архівних документів і фотоматеріалів розповідає про сповнену драматизму і жертовності боротьбу партизанів України з нацистськими поневолювачами.

На 10 стендах експонуються понад 100 документів і фотоматеріалів, значна частина яких маловідома широкій громадськості. Серед них - постанови, укази, накази, оперативні плани, доповідні записки, інформації, листівки, радіограми ЦК ВКП(б) і РНК СРСР, Державного комітету оборони і Наркомату оборони СРСР, Президії Верховної Ради СРСР, ЦК КП(б)У, Центрального та Українського штабів партизанського руху, військового командування, партизанських загонів і з'єднань.

Документи розповідають про розгортання партизанського руху на тимчасово окупованій території України, бойову, диверсійну і розвідувальну діяльність партизанів, вагому допомогу патріотам Центральної і Південно-Східної Європи в організації антинацистської збройної боротьби.

Не позбавлена інтересу радіограма першого секретаря ЦК КП(б)У М. Хрущова від 23 березня 1943 р. на ім'я С. Ковпака і С. Руднєва стосовно ставлення партизанів до українських збройних націоналістичних формувань.

В експозиції виставки демонструються також деякі документи нацистського командування щодо боротьби з партизанами. Зокрема, привертає увагу радіограма рейхсфюрера СС Гіммлера від 3 серпня 1943 р. групенфюреру СС фон дем Бах-Залевському з наказом будь-якою ціною захопити живим або мертвим С. Ковпака.

На експонованих документах містяться підписи, помітки та резолюції маршалів Радянського Союзу Г. Жукова, Р. Малиновського, І. Конєва, генерала армії М. Ватутіна, начальника ЦШПР П. Пономаренка та начальника Українського штабу партизанського руху Т. Строкача, керівників Компартії України М. Хрущова і Д. Коротченка, відомих партизанських командирів.

Виставка розгорнута у приміщенні ЦДАГО України (по вул. Кутузова 8) і працює з 10.00 до 17.00.


Конт. особа з питань акредитації ЗМІ
Власенко Світлана Іванівна
тел. 285-74-05
svlasenko@cdago.org.ua

На початок
На початок