Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Державного комітету архівів України

24 грудня – День працівників архівних установ

24 грудня 2009 р., 12.00

У конференц-залі Державного комітету архівів України (ІІІ поверх, вул. Солом'янська, 24, м. Київ) відбудуться урочисті збори з нагоди Дня працівників архівних установ.

Указ Президента України, яким у 1998 році встановлено святкування професійного свята архівістів, став визнанням значного внеску архівних установ нашої держави у розвиток вітчизняної науки і культури та інші сфери життя суспільства, забезпечення його потреб у ретроспективній інформації.

У рамках урочистого засідання представників апарату Держкомархіву, співробітників центральних та обласних архівів буде нагороджено державними нагородами, відзнаками Президента України, Кабінету Міністрів України, відомчими відзнаками Держкомархіву, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Для учасників засідання силами творчих колективів України буде організовано святковий концерт.

Запрошені та учасники урочистого засідання матимуть також можливість ознайомитися з експозицією фотодокументальної виставки, де висвітлено основні напрямки діяльності державних архівних установ у ретроспективі та протягом 2009 року, зокрема професійну, наукову, видавничу, міжнародну та виставкову діяльність архівів.

Система державних архівних установ України, підпорядкованих Державному комітету архівів України, включає 709 установ. Загальна чисельність працівників галузі складає понад 3700 осіб. У складі Національного архівного фонду (НАФ) – понад 59 мільйонів одиниць зберігання. Серед найцінніших документів, які зберігаються у державних архівах України, – борговий лист на бересті із давньоруського міста Звенигорода, що датується першою третиною ХІІ ст., грецьке Євангеліє ХІІІ ст. на пергаменті, універсали Української Центральної Ради та ін.

Понад півстоліття архівна система України є повноправним членом Міжнародної ради архівів, утвореної рішенням ЮНЕСКО у 1956 р. Наразі Держкомархівом підписано 20 міжнародних договорів про співробітництво з архівними службами інших держав, і їх перелік продовжує розширюватися. Так, у 2009 р. Державним комітетом архівів України підписано угоди про співробітництво з архівними установами Киргизії та Узбекистану.

Архіви є невід'ємною складовою владної структури кожної правової держави та обов'язковим елементом інформаційного суспільства. Вони покликані зберегти для наступних поколінь національну пам'ять, що є підгрунтям для формування національної ідентичності. Надаючи свідчення дій і справ людства, архіви сприяють ефективному державному управлінню, захищають права особи, організацій, держав. Гарантуючи громадянам право на доступ до офіційної інформації і на пізнання власної історії, архіви є фундаментом демократії, відповідальності й влади.

На засідання запрошені Голова Верховної Ради України В. М. Литвин, Прем’єр-міністр України Ю. В. Тимошенко, Віце-прем'єр-міністр України І. В. Васюник, Міністр культури та туризму України В. В. Вовкун, Голова комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України В. О. Яворівський, відповідальні працівники Секретаріату Президента України, Кабінету Міністрів України, Голова Українського інституту національної пам'яті І. Р. Юхновський, відповідальні працівники центральних органів виконавчої влади, профспілки працівників державних установ, інститутів системи НАН України, вищих навчальних закладів, громадських організацій, апарат Держкомархіву, керівники та фахівці державних архівних установ України.


Конт. особа (надання інтерв'ю, акредитація) – Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 8-097-14-90-493 sromanovich@archives.gov.ua

На початок
На початок