Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Посольства Канади в Україні
Державного комітету архівів України
Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства

Презентація довідника "Архівна україніка в Канаді"

19 квітня 2010 р., 15.00


Посольство Канади в Україні, Державний комітет архівів України, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства 19 квітня 2010 року о 15.00 у приміщенні Посольства Канади в Україні (вул. Ярославів Вал, 31) проводять презентацію довідника "Архівна україніка в Канаді".

Комплексний довідник про документи української культурної спадщини та пов'язані з історією України і українців документи іноземного походження (архівну україніку), що відклалися у архівах, архівах-музеях та бібліотеках Канади (державних, громадських, приватних), виходить уперше і є результатом ефективної співпраці канадських та українських науковців, зокрема, Канадського інституту українських студій та Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Державного комітету архівів України. Обсяг довідника - 882 с., вміщує відомості про склад та зміст документів архівної україніки, які зберігаються у 57 архівних установах Канади. Видання також включає матеріали до бібліографії архівної україніки в Канаді; довідковий апарат складають покажчик імен, а також покажчик установ, організацій, церков.

Потреба у такому виданні та його електронній версії очевидна, оскільки лише повноцінна джерельна база може забезпечити об'єктивні дослідження. Джерельні комплекси, "винесені" переважно другою і третьою хвилями еміграції за межі України, часто містять надзвичайно цінну інформацію про ключові події української історії. У разі виключення їх з поля дослідження значно зменшуються шанси на об'єктивність висновків будь-якої серйозної праці. Фонди та колекції особового походження, утворені в діяльності українських емігрантів, дозволяють з'ясувати факти й дати, пов'язані з їхнім життям поза батьківщиною. Біоісторіографічні студії без доступу до такої інформації приречені на незавершеність. Фонди українських установ і організацій в Канаді є важливим джерелами до історії еміграції, внеску українців у розвиток канадського суспільства, українсько-канадських стосунків у різних галузях життєдіяльності суспільства.

Репрезентована у виданні інформація про архівну україніку в Канаді матиме значення першого сегменту майбутнього Національного реєстру "Архівна україніка" - комплексної інформаційної системи, призначеної для реєстрації та обліку відомостей про склад, зміст, місце зберігання документів культурної спадщини України та документів іноземного походження, що стосуються історії України, і зберігаються за межами України або повернуті до українських архівів.

Учасникам презентації буде запропоновано для перегляду однойменну фотодокументальну виставку та слайд-шоу про Канаду.

До участі у презентації запрошені: віце-премєр-міністр України з гуманітарних питань Кабінету Міністрів України Володимир Семиноженко; міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко; перший заступник МЗС України Володимир Хандогій; директор Департаменту культурного та гуманітарного співробітництва МЗС України Михайло Скуратовський; начальник Управління з питань закордонного українства МЗС України Василь Боєчко; міністр культури і туризму Михайло Кулиняк; заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко; голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Володимир Яворівський; голова підкомітету у справах релігій Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Михайло Косів; голова Державного комітету архівів України Ольга Гінзбург; ректор Дипломатичної академії при МЗС України Борис Гуменюк; ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка академік НАН України Леонід Губерський; директор Інституту історії НАН України академік Валерій Смолій; директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. Г. С. Грушевського НАН України член-кореспондент НАН України Павло Сохань; директор Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського академік НАН України Олексій Онищенко; в. о. директора Інституту енциклопедичних досліджень НАН України Микола Желєзняк; академік НАН України Ярослав Яцків; генеральний директор Генеральної дирекції Київської міської Ради з обслуговування іноземних представництв Павло Кривонос; директори центральних державних архівів; відомі науковці.


Конт. особа з акредитації ЗМІ -
Романович Світлана Володимирівна
273-30-54, 097-14-90-493
sromanovich@archives.gov.ua, pr@archives.gov.ua

На початок
На початок