Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Державного комітету архівів України

Держкомархів та державні архівні установи України беруть участь у
VІ Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку
18-21 серпня 2009 р., Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект, 15, м. Київ)

12 серпня 2010 р.


З 18 по 21 серпня 2009 р. Державний комітет архівів України та державні архіви братимуть участь у VІ Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку, що проходитиме у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15). На стенді Державного комітету представлено видання, що вийшли друком переважно у 2010 р. з актуальних питань історії України, зокрема, проблематики Великої Вітчизняної та Другої світової війни, проголошення Карпатської України, створення та діяльності Народного Руху України за перебудову, історії нацменшин на території України, ін.

Серед документальних публікацій слід окремо відзначити спільний проект українських та канадських науковців-архівістів - довідник "Архівна україніка в Канаді", виданий за сприяння Канадського інституту українських студій Альбертського університету. Довідник є першим комплексним виданням про документи української культурної спадщини та пов'язані з історією України і українців документи іноземного походження (архівну україніку), що зберігаються за межами України. Фонди українських установ і організацій в Канаді та фонди особового походження, відомості про які подано у довіднику, є важливим джерелом до історії України, історії української еміграції та зарубіжного українства. Презентація видання відбудеться на стенді Держкомархіву 18 серпня 2010 року з 15.00 по 15.30.

Привертають увагу монографії та наукові розвідки, підготовлені Центральним державним архівом громадських об'єднань України: збірник документів та меріалів "Провісники свободи, державності та демократії: До 20-ї річниці Народного Руху України", історико-біографічно-публіцистичний нарис "Бунтівник. Життя і смерть Миколи Хвильового" та науково-популярне видання серії "Друга світова війна: Український вимір" про радянських партизан у 1941-1944 рр., підготовлені на широкій джерельній базі архіву. Презентація видань відбудеться на стенді Держкомархіву 19 серпня 2010 року з 11.00 по 11.30.

Усіх шанувальників кіномистецтва зацікавить путівник Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного - єдиної в Україні спеціалізованої архівної установи, що зберігає документи на нетрадиційних носіях інформації за період з кінця 50-х років ХІХ ст. до сьогодення. Підготовлений співробітниками архіву "Кінолітопис: Анотований каталог кіножурналів, документальних фільмів і кіносюжетів" містить інформацію про кінодокументи від 1896 р. по вересень 1939 р. Це, зокрема, документи виробництва українських студій, що репрезентують становлення українського кінематографа, а також інформація про окремі сюжети української тематики журналів Совкіно, Союзкінохроніки, Московської студії кінохроніки, документальні фільми та окремі кіносюжети виробництва Чехо-Словаччини, Угорщини, документальні фільми німецької трофейної кінохроніки, фрагменти кінофільмів і кіносюжети з життя української діаспори, що надійшли з фонду українського хореографа В. Авраменка. Презентація видання відбудеться на стенді Держкомархіву 20 серпня 2010 року з 11.00 по 11.30.Конт. особа з акредитації ЗМІ -
Романович Світлана Володимирівна
273-30-54, 097-14-90-493
sromanovich@archives.gov.ua, pr@archives.gov.ua

На початок
На початок