Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Державного комітету архівів України
Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України
Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного

Відкриття документальної виставки "До Дня Соборності"

22 січня 2010 р., 12.00

22 січня 2010 р. о 12.00 у Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного (ІІІ поверх, вул. Солом'янська, 24, м. Київ) відкриється виставка документів Національного архівного фонду України "До Дня Соборності".

Представлені на ній 43 документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління (ЦДАВО) України та Центрального державного кінофотофоноархіву (ЦДКФФА) України ім. Г. С. Пшеничного є переконливими свідченнями складного, багатого за формами і динамікою розвитку процесу українського національно-визвольного руху від падіння самодержавства до проголошення 22 січня 1919 року Універсалу Директорії Української Народної Республіки про злуку з Західно-Українською Народною Республікою.

У документах періоду 1917-1919 рр. з фондів ЦДАВО України відображено національні та державотворчі аспекти української національної революції: створення та діяльність першого національного парламенту, українських урядів, проголошення самостійної і незалежної Української Народної Республіки, розробку конституційних засад держави, боротьбу за вихід України на міжнародну арену, прагнення українських земель до об'єднання в єдину соборну незалежну державу.

Це, зокрема, Універсали Центральної Ради, Закони, постанови та звернення українських урядів, листування видатних державних та політичних діячів того часу, Ухвала Української Національної Ради про злуку Західно-Української Народної Республіки з Українською Народної Республікою, Універсал Директорії Української Народної Республіки про злуку з Західно-Українською Народною Республікою ("Акт про злуку"), інформація про святкування на Софійській площі у Києві проголошення Акта злуки.

Фотодокументи ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного демонструють "зупинені миттєвості" революційних подій, мітингу на Софійській площі з нагоди проголошення Акту злуки за присутності президента Західно-Української Народної Республіки, групи працівників центральних державних установ УНР. В експозиції представлено також знімки "головних дійових осіб" історичних подій - державних і політичних діячів періоду українських національно-визвольних змагань. Окремий блок представляють документи, присвячені подіям під Крутами.

Під час проведення виставки демонструватиметься відеоролик, підготовлений за кінодокументами ЦДКФФА України.


Державний комітет архівів України
03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 24
конт. тел. 273-30-54 (Світлана)
http://www.archives.gov.ua
pr@archives.gov.ua

Центральний державний архів вищих органів
влади і управління України
03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 24
http://www.archives.gov.ua
tsdavo@archives.gov.ua

Центральний державний кінофотофоноархів
України ім. Г. С. Пшеничного
03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 24
http://www.archives.gov.ua
mail@tsdkffa.archives.gov.ua

sromanovich@archives.gov.ua
На початок
На початок