Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-конференція
Державного архіву Дніпропетровської області

щодо незаконного перебування сувоїв Тори з фондів ЦДІАК України у Центральній синагозі м. Києва та 54 картини художника М. Глущенка, право власності на які держава може незабаром втратити

26 квітня 2010 р.

28 квітня 2010 р. о 14.00 у приміщенні Укрінформу (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ) відбудеться прес-конференція Державного комітету архівів України щодо незаконного перебування сувоїв Тори з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ (ЦДІАК) у Центральній синагозі м. Києва, а також наміру онуки художника М. Глущенка через суд визнати її власницею 54 картин художника, що наразі належать державі та зберігаються у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ).

2 лютого 2010 р. закінчився термін видачі 18 сувоїв Тори у тимчасове користування Центральній синагозі м. Києва. 23 квітня 2010 р. конфлікт між двома сторонами загострився. Цього дня комісія Центрального державного історичного архіву України, м. Київ на чолі з директором Кісілем І. М. відвідала з метою перевірки наявності сувоїв Тори Центральну синагогу м. Києва. Керівництвом останньої було здійснено дії щодо недопущення директора архіву до її приміщення, що призвело до перешкоди виконанню ним своїх посадових обов'язків.

Надзвичайно актуальною є також проблема права власності на 54 картини художника М. Глущенка з фондів ЦДАМЛМ України, які перебувають під загрозою вилучення з Національного архівного фонду. Картини передані після 1977 р. до фондів архіву-музею дружиною та спадкоємицею митця для "обладнання меморіальної майстерні".

Онука художника Лариса Глущенко через суд доводить, що є єдиною спадкоємицею вищезазначених картин, орієнтовна вартість яких зазначена у судовій справі як 329 тис. грн.

З моменту останньої прес-конференції Держкомархіву щодо права власності на картини М. Глущенка (2 лютого 2010 р.), не дивлячись на численні намагання Державного комітету та архіву вирішити ситуацію, позитивних зрушень не спостерігається. Про перебіг судової справи журналісти будуть детально поінформовані директором Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

У прес-конференції візьмуть участь Голова Державного комітету архівів України О. П. Гінзбург, перший заступник Голови Держкомархіву України І. Б. Матяш, директор Центрального державного історичного архіву України, м. Київ І. М. Кісіль та директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Л. В. Скрипка.

Державний комітет архівів України
Конт. особа – Романович Світлана Володимирівна
тел. 273-30-54, sromanovich@archives.gov.ua

На початок
На початок