Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Центрального державного архіву
вищих органів влади та управління України

Друга світова війна: пограбовані культурні цінності
Колекція документів Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга он-лайн

У переддень 65-ої річниці від дня закінчення Другої світової війни, 1 вересня 2010 року, у Конференц-залі Державного комітету архівів України (вул. Солом`янська, 24, 3-й поверх) о 14.30 розпочнуться заходи з нагоди приєднання ЦДАВО України до міжнародного проекту стосовно долі культурних цінностей за документами колекції Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга.

Цей архівно-пошуковий проект має стати українською частиною міжнародного проекту «Ера Голокосту: Пограбовані культурні цінності» (Holocaust-Era Looted Cultural Property). Архів Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга розпорошений по 29 сховищах у 8 країнах Європи та у США. Одна з найбільших та інформативно насичених частих цього документального масиву зберігається в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України в м. Києві ( фонд 3676 Штаб рейхсляйтера Розенберга для окупованих східних областей, фонд 3674 Штаб рейхсляйтера Розенберга для окупованих західних областей та Нідерландів, а також частково - у фонді 3206 Рейхскомісар України).

Передбачається створення, наповнення та удоступнення через мережу Інтернет електронної бази даних за документами з історії Голокосту єврейського народу та переміщення культурних цінностей, пограбованих в роки Другої світової війни.

В програмі:

  1. Підписання угоди про співробітництво між Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України і громадською організацією Клеймс Конференц (США).
  2. Підписання протоколу про приєднання Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України до проекту веб-порталу «Ера Голокосту: Пограбовані культурні цінності».
  3. Обмін цифровими копіями документів колекції Айнзацштабу рейхсляйтера Розенберга між Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України і Федеральним архівом Німеччини.
  4. Презентація веб-сайту.

Запрошені представники посольств Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччина, Великої Британії, Франції, Чехії, Ізраїлю в Україні, відповідальні працівники Державного комітету архівів, директори центральних державних архівів, представники наукових та культурних установ і організацій.

На початок
На початок