Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Документальна виставка "Незабутнє. До 66-ї річниці визволення України від фашистських загарбників"

21 жовтня 2010 р.

26 жовтня 2010 р. о 14.00 у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (вул. Володимирська, 22 а; територія Національного заповідника "Софія Київська") відкрилася документальна виставка "Незабутнє. До 66-ї річниці визволення України від фашистських загарбників", підготовлена Держкомархівом та державними архівами України.

Збереження історичної пам’яті в нашому суспільстві, створення глибоко правдивого наукового літопису безсмертного подвигу народів України у Другій світовій війні належить до важливих завдань сучасних українців.

На виставці представлено копії 85 документів з фондів центральних і обласних державних архівів України. Експозиція не претендує на повне і всебічне висвітлення теми, вона лише окреслює деякі питання історії війни та намагатиметься відповісти на них мовою архівних документів.

Так, архівні документи торкаються нерозв’язаних або дискусійних проблем, показують переплетіння трагедії та подвигу, смерті й безсмертя, залишаючи за сучасниками право робити висновки з висоти власного історичного досвіду.

Виставка "Незабутнє. До 66-ї річниці визволення України від фашистських загарбників" слугуватиме усуненню прогалин у висвітленні історичного процесу, створенню повноцінної об’єктивної та збалансованої історії України періоду Другої світової війни. Адже, будучи учасником цієї велетенської битви, український народ зазнав незмірних втрат і бідувань, мужньо боровся і переміг. Попри всі труднощі і перешкоди він зберігся як етнос, утвердив власні гідність і авторитет, своє місце серед інших народів світу.

У відкритті виставки взяли участь заступник Міністра культури і туризму України О. Г. Бенч, Голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, народний депутат України В. М. Сушкевич, Голова Державного комітету архівів України О. П. Гінзбург, Голова Державного комітету України у справах ветеранів І. М. Плосконос, керівництво та відповідальні працівники державних архівних установ, представники ЗМІ та громадськості.


Конт. особа з акредитації ЗМІ –
Романович Світлана Володимирівна
273-30-54, 097-14-90-493,
sromanovich@archives.gov.ua
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок