Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву зарубіжної україніки (ЦДАЗУ)

12 листопада 2010 р. об 11.00 у приміщенні Центрального державного архіву зарубіжної україніки (вул. Солом’янська, 3, м. Київ) відбудеться підписання договору між ЦДАЗУ та Фундацією імені Олега Ольжича.

Метою укладення договору є ефективне спільне використання бібліотечної та архівної колекції "Бібліотека імені О. Ольжича" та проведення спільних заходів з метою пошуку та збору архівних документів, колекцій та книжкового фонду зарубіжної україніки. Договір передбачає передачу на постійне державне зберігання до ЦДАЗУ бібліотечної колекції та архівних документів "Бібліотеки імені О. Ольжича". У рамках підписання договору між генеральним директором Фундації С. І. Котом та директором ЦДАЗУ В. Г. Берковським відбудеться урочиста передача до архіву частини документів архівної колекції бібліотеки.

Архівна колекція "Бібліотеки імені О. Ольжича", що поступить до ЦДАЗУ, містить надзвичайно важливі для дослідження історії української еміграції документи. Серед них є документи таких українських організацій, установ та об’єднань, як: Організація Державного Відродження України, Український Визвольний Фонд, Організація Українських Націоналістів, Українське Національне Об’єднання, Координаційна Рада Ідеологічно Споріднених Націоналістичних Організацій, Українська Національна Рада, Світовий Конгрес Вільних Українців тощо. Ці організації діяли у 30–90-ті рр. ХХ ст. на території Канади, США, Австралії та інших країн світу. Серед документів колекції є листування, звіти, установчі документи, фінансова документація, друковані періодичні видання, інформаційні бюлетені, вирізки з газет, фотографії.

Передача архівної та бібліотечної колекції "Бібліотеки імені О. Ольжича" до ЦДАЗУ сприятиме забезпеченню належних умов збереження документів, доступу до них дослідників історії української еміграції, дасть змогу відкрити раніше невідомі сторінки з життя українського народу на чужині.


Контактна особа –
Папакін Артем Георгійович
(+38098) 42 00 969,
ahpapakin@tsdazu.gov.ua
mail@tsdazu.gov.ua

На початок
На початок