Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву зарубіжної україніки (ЦДАЗУ)

Київський міський будинок вчителя

15 листопада 2010 року у приміщенні Київського міського будинку вчителя (вул. Володимирська, 57, м. Київ) відкрито документальну виставку Центрального державного архіву зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) "Портретна галерея очільників української діаспори у міжвоєнний період".

На виставці представлено документи з фондів ЦДАЗУ, які розповідають про знакових осіб українського еміграційного середовища 20–30-х років ХХ ст. Серед них – політичні, громадські, військові, наукові, культурні лідери тієї частини української нації, що була змушена залишити батьківщину після буремних подій 1917–1921 років. На виставці можна побачити як осіб, шанованих і в Україні, і за кордоном (М. Грушевський, С. Петлюра, О. Кобилянська, О. Олесь), так і тих, чиї імена були відомі переважно на вигнанні (О. Попель, Г. Порохівський, В. Сухенко).

Документи, що складають виставку, – це фотографії, графічні портрети, що зберігаються в особових фондах представників міжвоєнної української еміграції, зображення з друкованих видань, архівні документи, які свідчать про діяльність представлених на виставці осіб, їхні твори. Ілюстративні матеріали доповнено короткими біографічними довідками про зображених осіб. Маємо надію, що дана документальна виставка сприятиме відкриттю маловідомих імен представників української еміграції, що дасть змогу зміцнити наші взаємини з сучасною діаспорою.Контактна особа –
Папакін Артем Георгійович
Контактний телефон: (+38044) 520 0517 ,

ahpapakin@tsdazu.gov.ua
mail@tsdazu.gov.ua

На початок
На початок