Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Державного комітету архівів України

Історико-документальна виставка
“Радянське суспільство і війна. 1941–1945 рр.
До 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні”
(за документами з фондів російських архівів)

23 грудня 2010 р., 11.00 (ЦДАМЛМ України)

23 грудня 2010 року об 11.00 у виставковій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (вул. Володимирська, 22-а, територія Національного заповідника "Софія Київська") відкриється історико-документальна виставка "Радянське суспільство і війна. 1941–1945 рр. До 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні".

Ця виставка з успіхом пройшла в Москві, у дні святкування Великої Перемоги, 1 жовтня в Мінську, і нарешті буде демонструватися в Києві.

Виставка презентує архівні документи з фондів Російського державного архіву економіки, Російського державного архіву кінофотодокументів, Російського державного архіву соціально-політичної історії, Російського державного воєнного архіву, Державного архіву Російської Федерації.

Експонуватимуться документи про складні процеси перебудови промисловості на військовий лад, працю сільських трудівників, нацистський окупаційний режим, партизанський рух. Особливе місце в експозиції займають документи про трагедію блокадного Ленінграда: фото, листи, накази керівництва, газетні вирізки того часу.

Завершальні розділи виставки присвячені звільненню території СРСР від фашистських загарбників, визвольній місії Радянських Збройних Сил в країнах Східної Європи і переможному закінченню Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр.

У відкритті виставки планується участь Голови Держкомархіву О. П. Гінзбург, Надзвичайного і Повноважного Посла Росії в Україні М. Ю. Зурабова, Надзвичайного і Повноважного Посла Білорусії в Україні В. В. Величка, заступника директора Російського державного архіву економіки О. Р. Курапової, громадських діячів, істориків, відповідальних працівників державних установ України.


Конт. особа з акредитації ЗМІ -
Романович Світлана Володимирівна
273-30-54, 097-14-90-493
sromanovich@archives.gov.ua

Довідкова інформація –
тел./факс 278-44-81 (ЦДАМЛМ України)

На початок
На початок