Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Документальна виставка "Вирішальний вибір. Документи Національного архівного фонду
до 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України"

15 червня 2010 р.

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України, що проголосила верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах, народовладдя та самовизначення української нації. В історії України цей день став видатною подією на багатовіковому шляху до незалежності та власної державності.

З нагоди святкування 20-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України 15 липня 2010 року о 12.00 у приміщенні Державної наукової архівної бібліотеки, м. Київ (комплекс споруд центральних державних архівних установ, вул. Солом'янська, 24) відкриється документальна виставка "Вирішальний вибір. Документи Національного архівного фонду до 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України".

В експозиції виставки представлено близько 80 документів Національного архівного фонду України. На особливу увагу присутніх заслуговують копії архівних документів, що раніше не експонувалися. Зокрема, документи ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного про події 16 липня 1990р., порядок денний засідання Верховної Ради УРСР, на якому розглядався проект Декларації про державний суверенітет; рукописний оригінал постанови Верховної Ради УРСР "Про день проголошення незалежності України" з підписами депутатів Верховної ради УРСР; фото з особистих архівів учасників подій 16 липня 1990 р., надані Верховною Радою України; документи про участь делегації УРСР у роботі конференції Об'єднаних Націй з вироблення статуту Загальної міжнародної організації для підтримання миру і безпеки, надані Галузевим державним архівом МЗС України. Окрім того, до експозиції включено газетні статті про реакцію світової спільноти на події 16 липня 1990 року з фондів ДНАБ, м. Київ. Різноманітні за характером і змістом архівні документи відображають знакові події в процесі українського державотворення, починаючи з ХVІІІ століття та закінчуючи Постановами Верховної Ради України, що остаточно визначають Україну, як незалежну державу.

У відкритті виставки планується участь Прем'єр-міністра України Миколи Яновича Азарова, Мінiстра культури та туризму України Михайла Андрійовича Кулиняка, заступника Міністра культури та туризму України Ольги Григорівни Бенч, заступника Міністра закордонних справ Євгена Олеговича Микитенка, В. о. Голови Державного комітету архівів України Ірини Борисівни Матяш, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, керівництва та відповідальних працівників державних архівних установ, представників громадськості та засобів масової інформації.


Конт. особа з акредитації ЗМІ -
Божук Наталія Степанівна
Контактний телефон: 275-45-22, 050-351-44-22
nbozhuk@archives.gov.ua

На початок
На початок