Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Розширене засідання колегії Державної архівної служби України,
присвячене підсумкам роботи державних архівних установ
у 2010 р. та їх завданням на 2011 р.
24-25 лютого 2011 р., 10.00 (вул. Солом'янська, 24, м. Київ)

24-25 лютого 2011 р. о 10.00 у конференц-залі Комплексу споруд центральних державних архівних установ (м. Київ, вул. Солом'янська, 24) відбудеться розширене засідання колегії Державної архівної служби України, присвячене підбиттю підсумків роботи державних архівних установ у 2010 р. та їх завданням на 2011 р.

У 2010 р. архівними установами України проведено значну роботу щодо поповнення Національного архівного фонду важливою документацією з історії українського суспільства. При цьому планові показники з приймання документів на постійне зберігання перевищено на 41 %.

Тривало поповнення фондів державних архівів документами зарубіжної україніки – документами, що стосуються історії України та українського народу і зберігаються у зарубіжних архівах та приватних колекціях за кордоном. Завдяки цьому важлива частина архівних документів, які висвітлюють історію розвитку та становлення української нації, стає доступною широкій громадськості у читальних залах українських архівів.

Зокрема, у 2010 р. із США на постійне зберігання до центральних державних архівів надійшли документи Українського православного братства ім. митрополита Василя Липківського, документи Об’єднання демократичної української молоді (ОДУМ), фонозаписи та світлини з особистого архіву відомої правозахисниці, громадської діячки та журналістки Надії Світличної; з Італії – родинний архів громадського діяча О. Сухенка; з Канади – грамплатівки із записами творів у виконанні хору "Україна" (Монреаль, 1959 р.) під керуванням українського диригента Н. Городовенка, компакт-диск із світлинами з сімейного архіву інженера Ярослава Зайшлого, що висвітлюють діяльність товариства "Сільський господар" на Галичині у 30-40-х рр. ХХ ст.; з Чехії – копії листів М. С. та К. М. Грушевських, негативи та звукові плівки кольорового фільму "Володимирський собор у Херсонесі, хроніка 1997–2002 рр." студії Barrandov Studio a.s., Viatel Film Studio.

Зусиллями державних архівів України та органів місцевого самоврядування продовжує розширюватися мережа трудових архівів, де повинні зберігатися документи з особового складу підприємств, установ, організацій. Ці документи мають велике значення для соціального захисту громадян.

Продовжує вирішуватися питання із забезпеченням архівів новими приміщеннями. Завдяки підтримці Уряду у 2010 р. попри фінансову кризу тривала реконструкція комплексу споруд центральних державних архівів по вул. Солом'янській, 24 у м. Києві, що є серцем архівної системи України. Очікується, що перша черга комплексу буде завершена до 20-ї річниці незалежності України. Рішення про включення урочистого відкриття нових корпусів архівного містечка до плану заходів з підготовки та відзначення 20-ї річниці незалежності України прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 2 лютого 2011 р.

Держархівом Тернопільської області освоєно 2 млн. грн. для продовження будівництва нового приміщення, яке не проводилося останні роки через відсутність фінансування: збудовано дах, здійснено зовнішнє оздоблення приміщення, впорядкування території, розпочато внутрішні будівельні роботи.

Активно проводилася робота з перегляду грифів секретності матеріальних носіїв інформації колишнього СРСР та приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства з метою подальшого доступу до розсекречених матеріалів, їх можливого оприлюднення тощо. Зазначене питання є пріоритетним у роботі державних архівів України. За станом на 1 січня 2011 р. показник таємних справ відносно до загальної кількості справ становить 0,24 %.

Українські архівісти долучилися до процесу впровадження електронного документообігу і реорганізації діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування відповідно до концепції "електронного урядування".

Розширено присутність архівів в українському сегменті мережі Інтернет – практично усі державні архіви мають власні сайти, що активно поповнюються актуальною інформацією.

Науковий потенціал архівної галузі представлений 5 докторами та 57 кандидатами наук. У 2010 р. в аспірантурі УНДІАСД навчалося 6 аспірантів. Спеціалізованою вченою радою інституту проведено 4 захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук.

Архіви і надалі забезпечуватимуть вільний та безперешкодний доступ до документів Національного архівного фонду, реалізовуючи тим самим одне з основних прав людини – право на інформацію. Відповідно до Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. № 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" процес реорганізації Державного комітету архівів України у Державну архівну службу України триває, однак архівна система продовжує працювати ефективно та злагоджено на користь суспільства та держави.

У розширеному засіданні колегії планується участь Міністра юстиції України О. В. Лавриновича, Голови Державної архівної служби О. П. Гінзбург, відповідальних працівників Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, керівництва державних архівних установ, інститутів системи НАН України, представників громадськості, ЗМІ.Увага!

Оскільки доступ до комплексу споруд центральних державних архівів відбувається за попередньою акредитацією, просимо представників ЗМІ повідомити про свою участь до 09.00 24 лютого 2011 р.

Конт. особа з акредитації ЗМІ –
Романович Світлана Володимирівна
273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок