Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Документальна виставка
"До дня пам’яті жертв Куренівської катастрофи"
12 березня 2011 р., 10.00 (вул. О. Теліги, 23, м. Київ)

12 березня 2011 р. о 10.00 у Державному архіві м. Києва (м. Київ, вул. О. Теліги, 23) відкриється документальна виставка "До дня пам’яті жертв Куренівської катастрофи", організована Державною архівною службою України спільно з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління (ЦДАВО) України, Центральним державним кінофотофоноархівом (ЦДКФФА) України ім. Г. С. Пшеничного та Державним архівом м. Києва.

13 березня 2011 р. виповнюється 50 років від моменту катастрофи у м. Києві, коли потужний селевий потік з Бабиного Яру крізь прорвану цегляну дамбу затопив Куренівку і призвів до численних людських жертв. Потік рідкої пульпи перевертав і відносив автомобілі, автобуси, трамваї, валив стовпи електричних мереж, рвав дроти. Пульпою було практично повністю знищено трамвайне депо ім. Красіна, кілька десятків його працівників загинули.

Документи з фондів ЦДАВО, ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного та Держархіву м. Києва висвітлюють причини, перебіг і наслідки Куренівської трагедії 13 березня 1961 р. у м. Києві.

Зокрема, експонуватимуться Постанова Ради Міністрів Української РСР від 16 березня 1961 р. № 327 "Про ліквідацію наслідків сповзання грунту і проникнення вод з Сирецького яру", Наказ Міністерства будівництва УРСР від 21 березня 1961 р. № 113 "Про виконання робіт по ліквідації наслідків затоплення і руйнувань в районі Куренівки, очистці території, відбудові пошкоджених будівель і споруд та будівництву захисних споруд Сирецького яру", висновки експертної комісії з нагляду за станом ґрунтів в районі Сирецького Яру Держбуду УРСР про причини винесення розрідженого ґрунту із відвалів у Бабиному Яру, довідка Київського бюро погоди від 22 березня 1961 р. про погодні умови в Києві станом на ранок 13 березня 1961 р., а також численні фото київських вулиць та ділянки Бабиного Яру, що постраждали внаслідок аварії.

У відкритті виставки візьме участь керівництво Державної архівної служби, директори та відповідальні працівники державних архівних установ, представники ЗМІ.


Конт. особа з акредитації ЗМІ –
Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок