Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Спільна українсько-російська документальна виставка
"Космічна ера в контексті архівної спадщини"
12 квітня 2011 р., 14.00 (вул. Володимирська, 22а, м. Київ)

12 квітня 2011 р. о 14.00 у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України (м. Київ, вул. Володимирська, 22а; територія Національного заповідника "Софія Київська") відкриється спільна українсько-російська документальна виставка "Космічна ера в контексті архівної спадщини", присвячена 50-річчю від дня польоту в космос першої людини – Ю. О. Гагаріна та 90-річчю від дня народження льотчика-космонавта Г. Т. Берегового.

Виставку підготовлено на виконання рішень Підкомітету з питань гуманітарного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії. Організатори виставки: Державна архівна служба України, Федеральне архівне агентство (Російська Федерація).

1960-ті рр. були роками небувалого розквіту науки і техніки СРСР, яка нещодавно у важкій боротьбі з нацизмом виборола право на існування та розвиток. Експоновані архівні документи допоможуть відвідувачам виставки повернутися у ті часи, коли радісна звістка про політ першої людини Юрія Олексійовича Гагаріна облетіла всю Землю.

На документальній виставці представлено архівні документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади і управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, держархівів Донецької, Луганської та Полтавської областей, матеріали Державної наукової архівної бібліотеки, м. Київ, документи Федерального архівного агентства (Російська Федерація), Російського державного архіву науково-технічної документації, Російського державного архіву новітньої історії, Російського державного архіву кінофотодокументів.

Виставка складається з двох розділів, один з яких присвячено польоту в космос першої людини – Ю. О. Гагаріна у 1961 р. Експонуються фотографії підготовки і тренувань першого льотчика-космонавта, зустрічі Ю. О. Гагаріна після завершення польоту, в родинному колі, з колегами, друзями, відвідування ним України, зокрема м. Києва, матеріали "Справи про рекорди першого польоту громадянина СРСР Юрія Олексійовича Гагаріна на космічному кораблі-супутнику "Восток" 12 квітня 1961 р." тощо.

Документи другого розділу виставки присвячені життєвому шляху двічі Героя Радянського Союзу Г. Т. Берегового. Відвідувачі виставки матимуть змогу ознайомитися з біографічною довідкою на Георгія Тимофійовича Берегового, уродженця с. Федорівка, нині Карлівського району Полтавської області, переглянути фотографії про його навчання в школі та в гуртку авіамоделювання, випуск Орджонікідзівського (Єнакіївського) аероклубу, матеріали про вшанування жителями м. Луганська льотчика-космонавта, його перебування в рідному місті, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, а також документи "Справи рекордів космічного польоту на кораблі-супутнику "Союз-3" 26–30 жовтня 1968 р. Командир корабля – льотчик-космонавт Береговий Г. Т. Громадянин СРСР".

До участі у відкритті виставки запрошено Віце-прем'єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В. М. Тихонова, Міністра закордонних справ України К. І. Грищенка, Міністра культури України М. А. Кулиняка, Міністра освіти і науки, молоді та спорту Д. В. Табачника, Голову Державної архівної служби України О. П. Гінзбург, першого заступника Голови Держкомтелерадіо А. Л. Мураховського. Участь у заході також братимуть відповідальні працівники Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ, Міністерства культури, Державної архівної служби, директори державних архівних установ та їх працівники, представники ЗМІ та громадськості.


Конт. особа з акредитації ЗМІ –
Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок