Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Брифінг та пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України
за участі Голови Державної архівної служби України О. П. Гінзбург


13 травня 2011 р. о 13.40 у Клубі Кабінету Міністрів України (вул. Інститутська, 7, ІІ поверх, к. 206) для засобів масової інформації буде проведено брифінг Державної архівної служби України з пріоритетних питань державної політики у сфері архівної справи та діловодства.

З 14.00 до 16.00 триватиме пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України (тел. 254-05-65), під час якої кожен бажаючий зможе задати питання Голові Державної архівної служби України О. П. Гінзбург.

На виконання Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. № 1085/2010 Державний комітет архівів України реорганізовано у Державну архівну службу України, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері архівної справи, діловодства та створення і функціонування державної системи страхового фонду документації, а також міжгалузеву координацію з питань, що належать до її компетенції. Указом Президента від 6 квітня 2011 р. № 407/2011 затверджено Положення про Державну архівну службу України (Укрдержархів).

Держава гарантує умови для зберігання, примноження та використання Національного архівного фонду. З метою забезпечення архівосховищами центральних державних архівів (ЦДА) для приймання на постійне зберігання документів підприємств, установ та організацій, Урядом профінансовано реконструкцію Комплексу споруд ЦДА України по вул. Солом'янській, 24 у м. Києві, першу чергу якої планується завершити до 20-ї річниці незалежності України.

Державною архівною службою та державними архівами України постійно вживаються заходи щодо соціального захисту населення, зокрема, розширення мережі трудових архівів, кількість яких станом на 1 січня 2011 р. становить 1 198.

Державними архівами щороку виконується понад 350 тис. запитів соціально-правового характеру про підтвердження трудового стажу та розміру заробітної плати, нерухоме майно, отримання нагород, депутатську діяльність, участь у партизанському русі, ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, іншої тематики.

З документами Національного архівного фонду, доступ до яких є відкритим, громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства мають можливість ознайомитися у читальних залах державних архівів. Минулого року читальні залі архівів відвідало близько 27 тис. дослідників.

Станом на 1 січня 2011 р. кількість документів, що перебувають на таємному зберіганні в державних архівах, становить 0,24 % від загальної кількості документів.

У рамках Галузевої програми “Архівні зібрання України” видано понад 70 архівних довідників: путівники, покажчики, анотовані реєстри описів фондів та покажчики архівних фондів, ін.

Щороку зростають кількісні показники з виставкової роботи державних архівів. Так, 2010 року держархівами організовано та проведено 1467 документальних виставок, присвячених визначним та пам’ятним датам, серед них виставки з історії українського державотворення, Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, життя та творчості видатних діячів науки, освіти, культури та політики. Усвідомлюючи важливість широкого інформування громадськості про діяльність архівної галузі, Державна архівна служба та державні архівні установи її системи активно співпрацюють із засобами масової інформації та громадськими організаціями, оприлюднюють інформацію про свою діяльність в мережі Інтернет.

Інформаційні ресурси галузі широко представлено на офіційному веб-порталі "Архіви України", обсяг якого становить понад 2,8 тис. сторінок (близько 5,32 Гб). Серед відвідувачів веб-порталу громадяни України, США, Російської Федерації, Польщі, Німеччини, Канади, Франції, Ізраїлю, Білорусі, Італії, Австралії, Японії, Великобританії, ін. Географія відвідувань щороку зростає, цьому сприяє наявність англомовної версії веб-порталу.

2010 року розширено присутність державних архівів в українському сегменті мережі Інтернет. Станом на квітень 2011 року практично усі архіви мають власні веб-сайти, що розширило можливість доступу цільової аудиторії до інформації про архівну систему.

З метою налагодження конструктивного діалогу з інститутами громадянського суспільства діють Громадська та Науково-експертна ради.

Голова Державної архівної служби України О. П. Гінзбург інформує учасників брифінгу та прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України про пріоритетні напрямки розвитку архівної галузі у 2011 р.

У брифінгу візьмуть участь відповідальні співробітники Держкомархіву, акредитовані представники ЗМІ.


Конт. особи –
Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок