Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Актуальні питання поповнення архівів документами особового походження
буде розглянуто на спільній робочій нараді працівників архівів,
представників влади та громадськості

31 травня 2011 р., 15.00 (вул. Володимирська, 24, м. Київ)


31 травня 2011 р. о 16.00 у Будинку митрополита Національного заповідника “Софія Київська” (м. Київ, вул. Володимирська, 24) відбудеться спільна робоча нарада Державної архівної служби України, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва (ЦДАМЛМ) України, зацікавлених міністерств та відомств, громадських організацій та творчих спілок.

У рамках робочої наради обговорюватимуться актуальні питання поповнення Національного архівного фонду документами особового походження та документами установ, творчих спілок, інших громадських організацій, забезпечення їх належного зберігання.

У ході наради учасники мають виробити практичні рекомендації щодо вирішення питань виділення цільових коштів на будівництво нових архівних приміщень або реконструкції старих відповідно до сучасних стандартів, розгляду та прийняття Верховною Радою України Закону України про охорону культурних пам'яток, створення дієвих механізмів у боротьбі з “чорним” антикваріатом, авторського права на творчу спадщину діячів культури, ін.

Створений у 1966 р., ЦДАМЛМ України є одним з найбільших архівосховищ Європи літературно-мистецького профілю. У фондах архіву зберігаються фонди письменників, перекладачів, мистецтвознавців, оперних та естрадних співаків, акторів театру та кіно, режисерів, художників, композиторів та інших видатних діячів культури та мистецтва України.

Програмою передбачено відкриття о 15.00 у приміщенні ЦДАМЛМ України, що знаходиться на території Національного заповідника “Софія Київська”, документальної виставки до 50-річчя заснування Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Експонуватимуться архівні документи одного з найбільших фондів установ, організацій, що зберігаються в архіві, – Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, якому в травні 2011 р. виповнюється п’ятдесят років.

До участі у робочій нараді та відкритті виставки запрошено відповідальних працівників Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, Міністерства юстиції України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Держкомтелерадіо, Державного підприємства “Українське агентство з авторських та суміжних прав”, представників установ і організацій літературно-мистецького профілю, творчих спілок, діячів літератури і мистецтва України, представників засобів масової інформації.

Серед запрошених: Л. Танюк, С. Тримбач, академіки І. Дзюба, Б. Олійник, М. Жулинський, поет І. Драч, культурологи С. Білоконь, В. Скуратівський та ін.


Конт. особи –
Романович Світлана Володимирівна (Укрдержархів)

273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua

Агапітова Ірина Валеріївна (ЦДАМЛМ України)
тел. 278-49-85

На початок
На початок