Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-конференція Укрдержархіву
щодо виконання державними архівами України Плану заходів з підготовки
та відзначення у 2011 році 20-ї річниці незалежності України

25 серпня 2011 р., 11.00 (УКРІНФОРМ)

23.08.2011


25 серпня 2011 р. об 11.00 у приміщенні УКРІНФОРМу (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ) відбудеться прес-конференція керівництва Державної архівної служби України (Укрдержархіву) та центральних державних архівів, під час якої представників засобів масової інформації буде поінформовано про ключові напрямки державної політики у сфері архівної справи та діловодства, здобутки архівної галузі до 20-ї річниці незалежності України, пріоритетні напрямки розвитку галузі на наступні роки. У фондах державних архівів на довічному зберіганні знаходиться задокументована 20-річна історія нашої незалежної держави – це оригінали документів, у яких всебічно відображено процес становлення української державності, її політичний, економічний та культурний розвиток.

Значну зацікавленість у науковців та широкої громадськості викликають документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Саме тут поряд з оригіналами універсалів Української Центральної Ради зберігається Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991  р. та Постанова Верховної Ради України "Про проголошення незалежності України" від 24 серпня 1991 р. № 1427-ХІІ, а також багато інших документів, назви яких назавжди увійшли до підручників історії України.

Документи політичних партій, громадських рухів та організацій періоду незалежної України широко представлено у фондах Центрального державного архіву громадських об’єднань України. Крім того, значний масив документів цього архіву висвітлює історію партизанського руху на Україні у роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, 70-річчя якого відзначається цього року. З огляду на подальше зростання кількості документів, які надійшли та ще надійдуть на постійне зберігання до центральних архівів, а також обмеженість вільних площ в архівосховищах, керівництвом Державної архівної служби за підтримки Президента України та Кабінету Міністрів України розпочато реконструкцію Комплексу споруд центральних державних архівів по вул. Солом’янській, 24, першу чергу якого планується завершити у 2011 р.

Згідно проекту буде побудовано дві п’ятнадцятиповерхові споруди для сховищ центральних державних архівів, трьоповерхову будівлю для розміщення сучасних читальних залів для обслуговування відвідувачів, виставкових та конференц-залів, споруду для зберігання нових надходжень кінофотофономатеріалів, а також упорядкувано територію головного архівного містечка держави.

Крім нестачі архівних площ, серед нагальних питань, які потребують вирішення, залишається також проблема фінансування галузевого державного архіву фінансових посередників Фонду державного майна України. Ще у березні–липні 2009 р. у приміщеннях архіву було відключено енерго- та водопостачання, припинено експлуатацію всіх встановлених захисних систем й сигналізації, технічний стан яких погіршується.

Протягом трьох років приміщення не опалюється, що створило нестерпні умови для роботи працівників. Відсутність своєчасного технічного обслуговування 40 балонів з вуглекислим газом системи пожежегасіння, які розміщені у окремій кімнаті будівлі архіву, створюють велику небезпеку для працівників.

Загалом, проблеми із фінансуванням Архіву, яке здійснюється Фондом державного майна України через Державну акціонерну компанію "Національна мережа аукціонних центрів", призвели до порушення належних умов роботи працівників Архіву та зберігання документів Національного архівного фонду. Існує й проблема заборгованості по заробітній платі працівників. Це наводить на думку, що існують особи, зацікавлені у знищенні приватизаційних документів.

У прес-конференції візьмуть участь Голова Укрдержархіву О. П. Гінзбург, директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Н. В. Маковська, директор Центрального державного архіву громадських об'єднань України В. С. Лозицький, директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного Н. О. Топішко, засоби масової інформації.


Конт. особи –
Романович Світлана Володимирівна
273-30-54, 097-14-90-493

pr@archives.gov.ua

На початок
На початок