Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву громадських об'єднань України

Фотодокументальна виставка "Партизанська слава України"
(м. Київ, вул. Кутузова, 8)

21 вересня 2011 р. о 12:00 у приміщенні Центрального державного архіву громадських об'єднань (ЦДАГО) України (м. Київ, вул. Кутузова, 8) відкриється фотодокументальна виставка “Партизанська слава України”, яка мовою архівних документів і фотоматеріалів розповість про сповнену драматизму і жертовності боротьбу партизанів України з німецько-фашистськими поневолювачами.

На десяти стендах експонуватимуться понад 100 документів і фотоматеріалів, значна частина яких маловідома широкій громадськості. Серед них – постанови, укази, накази, оперативні плани, доповідні записки, інформації, листівки, радіограми ЦК ВКП(б) і РНК СРСР, Державного комітету оборони і Наркомату оборони СРСР, Президії Верховної Ради СРСР, ЦК КП(б)У, Центрального та Українського штабів партизанського руху, військового командування, партизанських загонів і з’єднань.

Документи розповідають про розгортання партизанського руху на тимчасово окупованій території України, бойову, диверсійну і розвідувальну діяльність партизанів, вагому допомогу патріотам Центральної і Південно-Східної Європи в організації антифашистської збройної боротьби.

В експозиції виставки демонструватимуться також деякі документи гітлерівського командування щодо боротьби з партизанами. Зокрема, на увагу заслуговує радіограма рейхсфюрера СС Гіммлера від 3 серпня 1943 р. групенфюреру СС фон дем Бах-Залевському з наказом будь-якою ціною захопити живим або мертвим С. Ковпака.

На експонованих документах містяться підписи, помітки та резолюції маршалів Радянського Союзу Г. Жукова, Р. Малиновського, І. Конєва, генерала армії М. Ватутіна, начальника ЦШПР П. Пономаренка та начальника УШПР Т. Строкача, керівників Компартії України М. Хрущова і Д. Коротченка, прославлених партизанських командирів.


Конт. особа з питань акредитації ЗМІ –
Власенко Світлана Іванівна (ЦДАГО України)

285-74-05, 067-500-98-56
svlasenko@cdago.org.ua

На початок
На початок