Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Документально-книжкова виставка з фондів архівних установ України
"Всесвіт Олеся Павловича Бердника (1926-2003)"

(м. Київ, вул. Володимирська, 22а,
територія Національного заповідника "Софія Київська")

29 березня 2012 р. о 15.00 у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (другий поверх, вул. Володимирська, 22а, м. Київ, територія Національного заповідника "Софія Київська") буде відкрито документально-книжкову виставку "Всесвіт Олеся Павловича Бердника (1926-2003)".

Підготовлена за ініціативи Державної архівної служби України та доньки письменника Мирослави експозиція ґрунтується на документах з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ України), Центрального державного архіву громадських об’єднань України (ЦДАГО України), Центрального державного архіву вищих органів України (ЦДАВО України); Галузевого державного архіву Служби Безпеки України (ГДА СБУ); приватних архівів родини Бердників.

Виставка складається з 8 розділів, у рамках яких експонуються фотографії О. П. Бердника різних років, документи родини письменника, листування з рідними (великий блок складає листування з донькою Мирославою від час другого арешту), розсекречені справи слідства КДБ над О. П. Бердником та ті, що пов’язані з обома його арештами (1949, 1979 рр.). Серед документів літературної діяльності О. П. Бердника – видавничі та редакційні примірники рукописів, кілька поетичних автографів, газетні та журнальні публікації.

1970-ті роки у житті О. П. Бердника позначені скандальним виключенням з СПУ (1973 р.) та заснуванням разом з Миколою Руденком та Оксаною Мешко Української Гельсінської групи (1976 р.), що знайшли своє відображення в експозиції. Найбільша кількість документів пов’язана із заснуванням у 1989 р. громадської організації "Українська Духовна Республіка" – справою життя О. П. Бердника.

Всього на виставці представлено понад 200 унікальних, маловідомих архівних документів, примірників друкованих видань, творів живопису, музейних предметів та ін., що розкривають життя та творчість українського письменника-фантаста, правозахисника, політичного та громадського діяча О. П. Бердника.

Відкриють виставку Голова Державної архівної служби О. П. Гінзбург, Голова Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка, Голова Українського фонду культури, Герой України, академік, поет Б. І. Олійник, донька письменника М. О. Бердник.


Конт. особа з акредитації ЗМІ –
Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок