Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Підписання Меморандуму про співробітництво
між Державною архівною службою України та
Генеральною дирекцією державних архівів Баварії
(м. Київ, вул. Солом'янська, 24)

15 травня 2012 р. о 12.30 у Комплексі споруд центральних державних архівів (читальний зал Державної наукової архівної бібліотеки; вул. Солом'янська, 24, 2-й поверх) відбудеться урочиста церемонія підписання Меморандуму про співробітництво між Державною архівною службою України та Генеральною дирекцією державних архівів Баварії. Проект Меморандуму підписуватимуть Голова Державної архівної служби України О. П. Гінзбург та директор Головного державного архіву Баварії доктор Г. Хетцер.

У рамках церемонії підписання меморандуму учасники ознайомляться з оригіналами архівних документів з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління (ЦДАВО) України, Центрального державного історичного архіву України, м. Київ (ЦДІАК) та фотодокументами Центрального державного кінофотофоноархіву (ЦДКФФА) України ім. Г. С. Пшеничного, що висвітлюють історію українсько-баварського співробітництва.

Серед експонованих документів, зокрема, рукописна копія Брайншейзької хроніки (скороченого витягу з історії міста Брауншвейг) німецькою мовою з бібліотеки Радзивіллів у Несвіжі, датована ХVII ст., карти Баварії XVIII ст., копія депеші посла Ігнатьєва Новоросійському і бессарабському генерал-губернатору про подорож принців баварських Леопольда і Альбрехта, які подорожують інкогніто, з проханням не затримувати їх на російській митниці для огляду багажу (1873 р.), відомості про проголошення в Берліні Баварської Радянської Республіки (1919 р.), проведення Днів Баварії в УРСР та Днів культури Баварії (ФРН) в Україні тощо.

На світлинах з фондів ЦДКФФА зображено членів баварської делегації на прийомі у Голови Ради Міністрів УРСР В. Масола у 1989 та 1990 рр., виступ Голови делегації парламенту землі Баварія (ФРН) Ф. Хойбль перед депутатами Верховної Ради УРСР у 1990 р. та виступ Президента України Л. Кравчука у Баварській Державній Канцелярії у 1995 р.

В урочистій церемонії підписання Меморандуму візьмуть участь Голова Державної архівної служби України О. П. Гінзбург, керівництво Укрдержархіву, члени делегації баварських архівістів доктор Г. Хетцер (директор Головного державного архіву Баварії), доктор Л. Заупе (Головний державний архів Баварії, відділ 4 – архів війни), М. Кірштайн (Генеральна дирекція державних архівів Баварії, відділ електронних архівів), відповідальні працівники МЗС, Мінкультури, Міністерства юстиції, Міносвіти, Міністерства аграрної політики та продовольства України, директори центральних державних архівів.


Конт. особа з акредитації ЗМІ –
Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок