Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Літературно-мистецьке свято "Весна в Плютах"
з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв
та річниці від дня народження українського драматурга О. Корнійчука
(с. Плюти, Обухівський р-н Київської обл.)

18 травня 2012 р. о 14.00 у відділі "Літературно-мистецькі Плюти" Центрального державного архіву літератури і мистецтва України (с. Плюти, Обухівський р-н Київської обл., вул. А. Малишка, 44) відбудеться урочисте відкриття літературно-мистецького свята "Весна в Плютах", присвяченого Міжнародному Дню музеїв та пам’яті українського драматурга Олександра Корнійчука.

У концертній програмі візьмуть участь художні колективи Київського Національного університету культури і мистецтва, Київського Національного університету театру кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, співробітники центральних державних архівів, колективи народної самодіяльності міст Українки та Обухова. У рамках свята також експонуватимуться документальні виставки "Митець і його актори" (афіші та фотографії вистав за п’єсами Олександра Корнійчука), "Народжені Україною" (про життя та творчу діяльність драматурга та членів його родини), діятимуть містечко майстрів, екскурсії для гостей.

Почеcний гість свята – член родини О. Корнійчука, відомий російський кінорежисер, народний артист України і Росії Володимир Бортко.

На відкритті свята відбудуться виступи голови Державної архівної служби України Ольги Гінзбург та Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника. Серед гостей цьогорічної "Весни в Плютах" - голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, академік Академії мистецтв України Ігор Безгін, народна артистка України, актриса Національного академічного українського драматичного театру ім. І. Я. Франка Галина Яблонська, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, поет, лауреат Премії ім. А. С. Малишка Михайло Сіренко.

Завершиться свято об 18.00.

Виїзд з Києва о 12.30 від станції метро Видубичі, зупинка маршрутних автобусів № 313 (біля автобусу стоятиме людина з табличкою "Весна в Плютах").

Самостійний доїзд: метро Видубичі, маршрутний автобус № 313 (Київ - Українка) до зупинки "Плюти" ("Лікарня").


Акредитація ЗМІ –
Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua
Додаткова інформація за тел. 278-44-81, 278-49-85Довідково:

Відділ "Літературно мистецькі Плюти" ЦДАМЛМ України, що включає меморіальний будинок-музей Олександра Корнійчука, відкрито у 1975 р. З 1978 р. тут щорічно у травні (день народження О. Є. Корнійчука – 25 травня) проводиться літературно-мистецьке свято "Весна в Плютах". За майже півстолітню історію воно переросло у традиційний захід вшанування видатних діячів мистецтва, що жили і творили в Плютах, а саме письменників Юрія Смолича, Павла Загребельного, Михайла Чабанівського, Костянтина Паустовського, подружжя Андрія Малишка і Любові Забашти, літературознавців Олександра Дяченка, Юрія Кобилецького, співаків Бориса Гмирі, Івана Козловського, художників Сергія Григор’єва, Михайла Дерегуса, Валентина Литвиненка, Олександра Пащенка, а також скульптора Олександра Скоблікова – автора погруддя О. Є. Корнійчука на території садиби-музеї. Незмінними учасники свята завжди були актори Театру ім. Івана Франка, з яким О. Є. Корнійчука пов’язувала багаторічна творча співдружність.

На початок
На початок