Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

16 листопада 2012 р. о 12.00 в архівно-музейному комплексі "Літературно-мистецькі Плюти" (відділ ЦДАМЛМ України) відбудеться літературно-мистецька зустріч «Золоті розсипи поезії Андрія Малишка» з нагоди 100-річчя від дня народження видатного українського поета.

В рамках свята буде відкрито документальну виставку, яка розповість про життєвий та творчий шлях Андрія Самійловича Малишка (1912-1970). Це, насамперед, документи особового фонду поета в ЦДАМЛМ України (ф. 22, оп. 15, од. зб. 1017), де зосереджені автографи митця чернетки та начерки віршів, поем, балад; спогади, переклади, нариси, статті, записи творчого та побутового характеру часів Другої світової війни тощо. Всебічно буде представлено епістолярну спадщину поета – його листування з О. Довженком, В. Сосюрою, В. Стусом, Остапом Вишнею, Т. Масенком, Г. Верьовкою, О. Гончаром, М. Рильським та багатьма іншими діячами української культури. Невід’ємна частина експозиції світлини А. Малишка різних років, на яких можна буде побачити поета в дитинстві та юності, під час війни, з дружиною відомою поетесою Любов’ю Забаштою, з рідними та друзями під час відпочинку, а також малюнки, портретні начерки, дружні шаржі.

Маловідомі документи з особового фонду А. Малишка доповнять матеріали з фондів його дружини Л. Забашти (ф. 517); письменників М. Шеремета (ф. 36), Ю. Смолича (ф. 169), О. Корнійчука (ф. 435), П. Тичини (ф. 464), М. Тарновського (ф. 364), кінорежисера В. Сичевського (ф. 984); композиторів Ю. Мейтуса (ф. 182), А. Кос-Анатольського (ф. 124), Г. Майбороди (ф. 200), П. Майбороди (ф. 855); художників Віри Єніної (ф. 37), К. Агніт-Слєдзєвського (ф. 230), С. Григор’єва (ф. 626) та багатьох інших представників творчої інтелігенції, фонди яких знаходяться на збереженні в ЦДАМЛМ України. Он-лайнову версію виставки невдовзі можна буде переглянути на офіційному порталі Державної архівної служби України (www.archives.gov.ua).

Під час урочистої частини свята плануються виступи Голови НСПУ В. Баранова, поетів М. Сома, В. Женченка, лауреатів премії ім. А. Малишка М. Луківа, В. Гаптара, С. Сіренко. У концертній програмі візьмуть участь народний хор "Наддніпряночка", актори Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, колектив школи мистецтв м. Українка та ін.

Адреса архівно-музейного комплексу "Літературно-мистецькі Плюти": Київська обл., Обухівський р-н, с. Плюти, вул. Малишка, 44 (м. т. № 313 від метро "Видубичі" до зупинки "Лікарня"); тел. (04572) 21742.

Меморіальний кабінет А. Малишка та П. Майбороди можна відвідати за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 22-а, ЦДАМЛМ України.

Тел. для довідок: 278-44-81, 278-49-85.

На початок
На початок