Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз Державної архівної служби України

Документальна виставка
"За сімома печатками: П. А. Столипін та Київ"
27 листопада 2012 р., 11.00

27 листопада 2012 р. о 11.00 у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (м. Київ, вул. Володимирська, 22а, територія Національного заповідника "Софія Київська") відбулося урочисте відкриття документальної виставки "За сімома печатками: П. А. Столипін та Київ".

Виставку підготовлено у рамках угоди про партнерство та співробітництво у справі збереження історичної пам'яті та вивчення реформаторської спадщини П. А. Столипіна, укладеної 30 жовтня 2012 р. між Державною архівною службою України (Голова Ольга Гінзбург) та Міжнародним фондом "Єдиний світ" (голова правління Едуард Прутнік).

На виставці буде представлено понад 100 документів з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного та Державного архіву м. Києва.

У документах висвітлено події серпня 1911 року з підготовки до візиту імператора Миколи ІІ до Києва з нагоди відкриття пам'ятника Олександру ІІ, вбивство прем'єр-міністра Російської імперії П. А. Столипіна 1(14) вересня 1911 р. у Київському міському театрі та спорудження пам'ятника П. А. Столипіну на Думській площі у м. Києві.

На увагу громадськості заслуговують, зокрема, програма перебування імператора Миколи ІІ у Києві, повідомлення про вибір імператором для запланованого спектаклю опери "Казка про царя Салтана", рапорт пристава старокиївської дільниці про замах, вчинений на життя П. А. Столипіна, бюлетені про стан його здоров’я від 2 та 3 вересня 1911 р., метричний запис про смерть голови ради міністрів П. А. Столипіна, зроблений в метричній книзі церкви Стрітення Пресвятої Богородиці Старокиївської дільниці Києва 5 вересня 1911 р., архівні фото з поховання П. А. Столипіна на території Києво-Печерської Успенської Лаври поблизу могил Кочубея і Іскри (відповідно до побажання імператора Миколи ІІ).

У відкритті виставки взяли участь Голова Державної архівної служби О. П. Гінзбург, голова правління Міжнародного фонду "Єдиний світ" Е. А. Прутнік, Надзвичайний і Повноважний Посол Росії в Україні М. Ю. Зурабов, народні депутати України, відповідальні працівники Укрдержархіву, державних архівів України, представники ЗМІ та громадськості.


Контактні особи з питань акредитації ЗМІ:
Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 097-14-90-493
sromanovich@archives.gov.ua

На початок
На початок