Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз Державної архівної служби України

Презентація спільного українсько-російського видавничого проекту
"Щоденники Олександра Довженка" та копії кінофільму "Зачарована Десна"
(26–27 вересня 2012 р.)

26 вересня 2012 р. о 17.00 у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва України (вул. Володимирська, 22а, м. Київ) відбудеться презентація спільного українсько-російського видавничого проекту "Щоденники Олександра Довженка" та цифрової копії художнього фільму "Зачарована Десна".

27 вересня 2012 р. об 11.00 у приміщенні УКРІНФОРМу (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ) відбудеться прес-конференція керівництва Державної архівної служби України та Федерального архівного агентства (Російська Федерація) для засобів масової інформації, під час якої буде детально поінформовано про реалізацію видавничого проекту "Щоденники Олександра Довженка". У прес-конференції, зокрема, очікується участь генерального директора Видавництва "Фоліо" (м. Харків) О. В. Красовицького, у якому виходить друком унікальне видання.

У результаті тривалої співпраці українських та російських архівістів у рамках реалізації проекту було підготовлено до друку збірник "Щоденники Олександра Довженка". Незабаром як українські, так і російські читачі зможуть ознайомитися зі змістом щоденників О. Довженка, які митець писав упродовж усього свого життя. До недавнього часу щоденники знаходилися на закритому зберіганні у фондах російських архівів відповідно до заповіту вдови митця Юлії Солнцевої.

Під час презентації Федеральне архівне агентство (Російська Федерація) також подарує українським архівістам копію кінофільму "Зачарована Десна", знятого у 1964 р. Юлією Солнцевою за однойменною кіноповістю О. Довженка. До цього часу жодної копії цього кінофільму в Україні не було. Між тим, саме Україні видатний кіномитець присвятив переважну більшість своїх кіноробіт, у тому числі кіноповість "Зачарована Десна".

Це лебедина пісня митця, на думку Максима Рильського - задушевна лірична сповідь, до кінця напоєна любов'ю до рідного краю, до його людей. Олександр Довженко казав: "Сумно і смутно людині, коли, обертаючись до найдорожчих джерел дитинства та юнацтва, нічого не бачить вона дорогого, ніщо не гріє її. Безбарвна людина ота".

Кінофільм "Зачарована Десна" - це гімн людині, яка своїми мозолястими руками вирощує хліб і творить добро. Відтепер шедевр вітчизняного кіномистецтва стане доступним науковцям та широкій громадськості у читальному залі Центрального державного кінофотофоноархіву (ЦДКФФА) України ім. Г. С. Пшеничного.

У заходах візьмуть участь Голова Державної архівної служби О. П. Гінзбург, керівник Федерального архівного агентства (Російська Федерація) А. Н. Артізов, керівник Росспівробітництва К. І. Косачов, директор ЦДКФФА України Н. О. Топішко, голова Національної спілки кінематографістів України С. В. Тримбач, директор Російського державного архіву літератури і мистецтва Т. М. Горяєва, генеральний директор Видавництва "Фоліо" (м. Харків) О. В. Красовицький, відповідальні представники Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, керівництво Укрдержархіву, директори та відповідальні співробітники державних архівних установ України та Російської Федерації, представники громадськості, засобів масової інформації.


Контактні особи з питань акредитації ЗМІ:
Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 097-14-90-493
inform@archives.gov.ua

На початок
На початок