Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз Державної архівної служби України

Презентація спільного українсько-російського збірника документів
"Олександр Довженко. Щоденникові записи. 1939–1956 рр."
28 лютого 2013 р., 11.15 (вул. Володимирська, 22а, м. Київ)

28 лютого 2013 р. об 11.15 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (м. Київ, вул. Володимирська, 22а, територія Національного заповідника "Софія Київська") відбудеться презентація спільного українсько-російського збірника документів "Олександр Довженко. Щоденникові записи. 1939–1956 рр.".

Спільний українсько-російський видавничий проект "Щоденники Олександра Довженка" - перша повна наукова публікація щоденникових записів кіномитця за період з 1939 р. по 1956 р. До недавнього часу щоденники знаходилися на закритому зберіганні у фондах російських архівів відповідно до заповіту вдови митця Юлії Солнцевої. Згідно з жанром щоденника автор фіксує основні події свого особистого і творчого життя, починаючи з виходу на екрани фільму "Щорс" (1939) і до завершення роботи над сценарієм "Поема про море" (1956).

Докладно описані історичні події, свідком яких був О. П. Довженко: приєднання Західної України до СРСР, початок Великої Вітчизняної війни, відступ армії та окупація України німецькими військами, визволення України (Харкова, Києва), післявоєнні роки, смерть Сталіна і зміни в житті країни.

Відмінною особливістю цього пронизливого за одкровенням та емоційним напруженням тексту є його творча складова. Саме сторінкам щоденника О. П. Довженко довіряв свої найпотаємніші творчі плани, розробки сценаріїв "Україна в огні", "Мічурін", оповідання і незавершений роман "Золоті ворота".

Текст записів переданий в авторському викладі російською та українською мовами з подальшим перекладом і розташований так, як він зберігається в особистому фонді О. П. Довженка в Російському державному архіві літератури і мистецтва, загальна кількість одиниць зберігання якого - понад 2,5 тис. Особливу цінність серед них представляють 74 записні книжки кінорежисера з щоденниковими записами, сценаріями, оповіданнями та статтями.

У рамках презентації буде показано відеосюжет про відомого письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника, класика світового кінематографу О. Довженка з фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного та проведено екскурсію експозицією виставки фото- та архівних документів, присвяченої життю та творчій діяльності кіномитця.

У презентації видання планується участь Голови Державної архівної служби О. П. Гінзбург, Надзвичайного і Повноважного Посла Російської Федерації на Україні М. Ю. Зурабова, керівника представництва Росспівробітництва в Україні К. П. Воробйова, начальника управління Федерального архівного агентства (Російська Федерація) А. В. Юрасова, заступника директора Російського державного архіву літератури і мистецтва Г. Р. Злобіної, голови Національної спілки кінематографістів України С. В. Тримбача, директорів та відповідальних співробітників державних архівних установ, представників громадськості, ЗМІ.


Контактні особи з питань акредитації ЗМІ:
Романович Світлана Володимирівна

273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок