Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Розширене засідання колегії Державної архівної служби України,
присвячене обговоренню підсумків роботи Укрдержархіву,
державних архівних установ та установ системи СФД
у 2012 р. та їх завдань на 2013 р.
27 лютого 2013 р., 10.00 (вул. Грушевського, 5, м. Київ)

27 лютого 2013 р. о 10.00 у конференц-залі Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5, м. Київ) за участі Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності відбудеться розширене засідання колегії Державної архівної служби України, присвячене обговоренню підсумків роботи Укрдержархіву, державних архівних установ та установ системи СФД у 2012 р. та їх завдань на 2013 р.

Центральне місце у діяльності архівних установ протягом 2012 р. посідали питання забезпечення збереженості й організації зберігання документів Національного архівного фонду. Тривала реалізація проекту реконструкції та розвитку комплексу споруд центральних державних архівів України. У 2012 р. освоєно кошти у сумі 19 млн. грн.

Здійснювалася робота з виявлення унікальних документів. У результаті перегляду виявлено 134 документа, що можуть бути включені до частини Державного реєстру національного культурного надбання, яка стосується унікальних документів Національного архівного фонду.

Продовжувалося поповнення джерельної бази державних архівів документами з історії культури українського народу, виборів до Верховної Ради України 2012 р., документами політичних партій та української діаспори. Усього на постійне зберігання до держархівів надійшло понад 451 тис. одиниць зберігання. Серед аудіовізуальних документів, що надійшли на зберігання: документи у цифровому форматі, які зафіксували проведення у м. Києві Євро-2012, урочисті заходи до Дня Державного Прапора України та 21-ї річниці Незалежності України, а також підписання міжнародних угод у сфері архівної справи, проведення презентацій, документальних виставок та інших подій з архівного життя.

За 2012 р. спільно з міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади розроблено та затверджено 12 галузевих програм та 36 регіональних програм формування страхового фонду документації. Науково-дослідним, проектно-конструкторським та технологічним інститутом мікрографії виконано 19 науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт за пріоритетними напрямами.

Державна архівна служба приділяє особливу увагу реалізації принципів Декларації Відкритого Уряду щодо відкритості та прозорості державної політики, залучення до її формування інститутів громадянського суспільства, забезпечення професійної чесності в державному управлінні та доступності інформації про роботу органів виконавчої влади.

Упродовж 2012 р. держархівами виконано 306 974 запити соціально-правового характеру, 48 403 тематичні запитів, 31 068 запитів за актами цивільного стану та 1 892 запити генеалогічного характеру. У читальних залах держархівів працювало понад 25 тис. дослідників.

Укрдержархівом реалізовується 28 міжнародних угод. У 2012 р. Укрдержархівом укладено двосторонні міжвідомчі міжнародні договори про співробітництво в архівній сфері з Національним архівом Республіки Куба, Архівом Югославії, Генеральною дирекцією Державних архівів Баварії.

Серед досягнень міжнародного співробітництва Укрдержархіву – видання спільного українсько-російського збірника документів “Олександр Довженко. Щоденникові записи. 1941-1956 рр.”, презентація якого відбудеться 28 лютого 2013 р. об 11.15 у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України (вул. Володимирська, 22а, територія “Національного заповідника “Софія Київська”).

Прагнення архівістів України до подальшого зміцнення та поглиблення міжнародного співробітництва в архівній сфері свідчить про розуміння важливості прискорення процесу інтеграції до європейської та світової архівної спільноти.

Пріоритетним завданням в діяльності державних архівів України є розширення доступу до архівних документів, що надає можливість українському суспільству мати більше інформації про своє історичне минуле. Завдяки постійній роботі із зняття обмежень на доступ до секретних архівних документів, які не містять державної таємниці, кількість засекречених архівних документів зменшилася до 0,19 % від загальної кількості документів НАФ.

Серед питань, які потребують вирішення у 2013 р.: забезпечення збереженості документів НАФ, забезпечення архівів додатковими архівними площами, впровадження новітніх технологій та інформатизація галузі, організація надходження та зберігання електронних документів НАФ. Умови зберігання електронних документів значно відрізняються від усіх інших і потребують серверів, програмного забезпечення та професійної підготовки архівістів.

До участі у розширеному засіданні колегії запрошено Голову Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності В. А. Кириленка, Міністра юстиції України О. В. Лавриновича, Голову Державної архівної служби О. П. Гінзбург, відповідальних працівників Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Голову Профспілки державних установ України Т. В. Нікітіну, керівництво державних архівних установ, установ страхового фонду документації, інститутів системи НАН України, представників громадськості, ЗМІ.


Увага! Оскільки доступ до приміщення Верховної Ради України відбувається за попередньою акредитацією, просимо представників ЗМІ повідомити про свою участь до 13.00 26 лютого 2013 р.


Контактні особи з питань акредитації ЗМІ:
Романович Світлана Володимирівна (Укрдержархів)

273-30-54, 097-14-90-493
pr@archives.gov.ua

На початок
На початок