Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву-музея літератури і мистецтва Ураїни

Прес-реліз

28 березня о 17.00 в конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" відбудеться концерт скрипкової та фортепіанної музики за участі лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів Катерини Суглобіної (скрипка) та Андрія Романішина (фортепіано). Концертмейстер - Людмила Осадча.

Програма концерту двох молодих музикантів охоплює широку палітру жанрів та стилів західноєвропейської і російської музики: від видатного класика Людвіга ван Бетховена - слухачам надасться змога порівняти Бетховена "скрипкового" (Романс фа мажор) та суто "фортепіанного" (прозвучить знаменита соната "Аврора") до російських геніїв Дмитра Шостаковича (частини скрипкового концерту) та Сергія Прокоф’єва (скрипкова соната). Своєрідною "розрядкою" поміж серйозних полотен цих митців стане блискуча мініатюра поляка Генріка Венявського - Полонез ля мажор.

Адреса ЦДАМЛМ: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника "Софія Київська". Вхід вільний.
Тел. для довідок: (044) 2784985, (097) 7543102.

Довідково:
Катерина СУГЛОБІНА (скрипка) - народилася у Києві у 1991 році. У 1997 році почала навчання у Київській дитячій академії мистецтв (клас викладачів Т.О. Бєлгородської та А.В. Батьковського). У 2008 році вступила до Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (клас викладача Т. З. Яропуда). З 2011 року навчається в консерваторії міста Кельн (Німеччина) у класі професора Аріадни Даскалакіс.
Лауреат та дипломант міжнародних та всеукраїнських конкурсів "Срібний дзвін", "Нові імена України", "Синій птах", "Дельфійські ігри", "Мистецтво XXI століття", конкурсу Міхаела Стріхаржа та інших. Як солістка виступала з Національним симфонічним оркестром України, оркестрами Чернігівської, Запорізької та Ялтинської філармоній. Брала участь у майстер-класах Васселіна Парашкевова (Німеччина), Міши Фурмана (Голландія), Йозефа Копельмана (Словаччина) та Віктора Третьякова (Росія–Німеччина).

Андрій РОМАНІШИН (фортепіано) - народився у 1989 році в місті Рівне в родині музикантів. У віці 8 років почав займатися грою на фортепіано. У 2004–2008 роках навчався в Рівненському музичному училищі в (клас ст. викл. Л. О. Духовної). У 2006 р. став лауреатом міжнародного конкурсу "Кримська весна" в місті Ялта. З 2008 року - студент класу професора А. Т. Гудько (кафедра спеціального фортепіано № 2 Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Брав активну участь у майстер-класах таких видатних музикантів, як Микола Сук (США), Борис Блох (Німеччина), Муза Рубацкіте (Литва), Григорій Грузман (Німеччина). Виступав як соліст та учасник камерних ансамблів з концертами в Україні, а також в Німеччині (Кельн, Бонн, Ваймар), Китаї (Пекін, Чанша).

Програма концерту:
Людвіг ван Бетховен. Романс op. 50 F-dur (вик. К. Суглобіна)
Людвіг ван Бетховен. Соната ор. 53 "Waldstein" (вик. А. Романішин)
Дмитро Шостакович. Концерт для скрипки з оркестром №1, перекладення для скрипки з фортепіано, І та ІІ чч. (вик. К. Суглобіна, концертмейстер - Л. Осадча)
Сергій Прокоф’єв. Соната op. 80 № 1 для скрипки з фортепіано (вик. К. Суглобіна та А. Романішин)
Генрік Венявський. Полонез op. 21 A-dur (вик. К. Суглобіна та А. Романішин)

Літературно-музичний проект "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" було започатковано у квітні минулого року. Протягом 2012 р. у ньому взяли участь відомі діячі сучасного мистецтва: композитор Олександр Щетинський, баяніст та музичний критик Роман Юсипей, піаніст Олег Безбородько, музикознавець Ірина Тукова, співачка та етномузиколог Наталія Сербіна, бард Олеся Найдюк, філософ, президент фестивалю "Сходи до неба" Володимир Сімонов, дитячий народний хор "Зірниця", драматург Тетяна Киценко, київський театр "Відкритий погляд". Зустрічі супроводжувалися виставками документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України ("Баян в українській музиці"), тематичними оглядами ("Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України") та ін. Автор ідеї та керівник проекту - директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий, координатор програм - Юлія Бентя, завсектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України, Голова - Ольга Гінзбург.

На початок
На початок