Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву-музея літератури і мистецтва України

13 червня о 17.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" відбудеться презентація музичного проекту "Брати ЧЕ" та дебютної поетичної збірки Василя Чернявського з ілюстраціями Романа Танича "Ловец слов".

Майбутнє починається сьогодні – це факт, але традиція родинного музикування відома з давніх-давен. Можна перераховувати багато династій музикантів, у яких професія виконавця чи композитора передавалася з покоління в покоління. Серед найвідоміших можна назвати, наприклад, Й. С. Баха та його синів (доречі, ЦДАМЛМ України зберігає копії документів цих митців), Л. Моцарта та його всесвітньовідомого сина – В. А. Моцарта, Л. ван Бетховена та його батька тощо. Ця традиція продовжується і сьогодні – й не лише в музичному мистецтві.

На разі презентуємо новий музичний проект – дует двох братів Василя та Віктора Чернявських, обидва з яких – професійні музиканти. У виконанні дуету "Брати ЧЕ" прозвучать десять авторських пісень Василя Чернявського. Вони про різне – про життя. Таке, яким його бачить молода людина (якій 20 з гаком років), живучи в обставинах динамічного й непередбачуваного, але величного Сьогодні. Вона – мріє, радіє, сумує й міркує про своє, що так знайоме кожному, хто чує його голос.

Тексти віршів увійшли до книги під назвою "Ловец слов", яка презентується в рамках концерту. Книга невелика за розміром та складається з поетичних мініатюр. У них співрозмовником поета стають "танцюючий Бах", "художник, що малює казки" й навіть Олександр Пушкін та багато інших "персонажів". При цьому авторка передмови, поетка й музикант Катя Хатка зазначає, що книга Василя Чернявського "Ловец слов" – про Любов, яка навколо нас й всередині кожного.

Художнє оформлення видання здійснене молодим художником Романом Таничем.

Василь Чернявський: "Минуле назавжди залишиться в історії, кожне "сьогодні" вже створює його сценарій, але в майбутньому все залежить від щойно-хвилини та кожного окремого Слова. Схопіть його й не прогавте! Буду радий зустрічі й знайомству!!!"

Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника "Софія Київська". Вхід вільний.
Тел. для довідок: (044) 2784481, (067) 299 2187.

На початок
На початок