Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Виставка фото- та архівних документів
«Документальні свідчення партизанської війни»
19 вересня 2013 року, 14.00

19 вересня 2013 року о 14.00 у приміщенні Центрального державного архіву громадських об’єднань України (м. Київ, вул. Кутузова, 8) у рамках заходів до Дня партизанської слави відбудеться урочисте відкриття виставки маловідомих фото- та архівних документів "Документальні свідчення партизанської війни".

Особливістю цьогорічної експозиції є її міжнародний характер. Виставка підготовлена на виконання Плану спільних заходів Державної архівної служби України та Федерального архівного агентства (Російська Федерація) на 2011–2013 роки. До експозиції виставки увійшли разом з документами Центрального державного архіву громадських об’єднань України матеріали з фондів державних архівів Російської Федерації (Російського державного архіву соціально-політичної історії, Російського державного військового архіву, Російського державного архіву кінофотодокументів) та Республіки Білорусь (Національного архіву Республіки Білорусь, Білоруського державного архіву кінофотофонодокументів).

Основна частина документів представлятиметься широкому загалу вперше. Більшість із них до недавнього часу мали гриф "Таємно" та "Цілком таємно". На багатьох – оригінальні підписи та резолюції відомих державних, партійних та військових діячів, зокрема Й. Сталіна, М. Хрущова, П. Пономаренка, Г. Жукова, М. Ватутіна, Р. Малиновського, І. Конєва, К. Ворошилова, К. Готвальда та ін.

Головна ідея експозиції полягає у розкритті потенціалу та розмаїття інформаційних ресурсів з історії партизанського руху для формування національної пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Документи дозволяють відтворити організаційні засади партизанської боротьби на окупованій території України; продемонструвати процес створення її керівних органів – ЦШПР та УШПР і БШПР; відстежити їхні взаємовідносини та спільну практичну діяльність; розкрити роль ЦШПР та УШПР у керівництві партизанським рухом в Україні.

Особливий інтерес викликають документи, що дають уявлення про шляхи накопичення джерел з історії партизанського руху в Україні. Це – накази про збереження архівних документів і трофейних матеріалів, радіограми в партизанські загони із вказівками вести щоденникові записи про їх бойову та диверсійну діяльність, збирати і зберігати документи про партизанський рух та окупаційний режим на теренах України. Саме такий підхід до збереження документальних свідчень, обраний у лиху воєнну годину, забезпечив можливість багатьом поколінням доторкнутися до історії партизанської боротьби в тилу ворога в роки Великої Вітчизняної війни.

Виставка підготовлена Центральним державним архівом громадських об’єднань України.

У відкритті виставки фото- та архівних документів "Документальні свідчення партизанської війни" візьмуть участь Голова Державної архівної служби України О. П. Гінзбург, Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації на Україні М. Ю. Зурабов, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні В. В. Велічко, перший заступник Голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України В. Г. Сіроштан, голова Ради Організації ветеранів України П. С. Цибенко, директор Національного архіву Республіки Білорусь М. К. Рудаковський, заступник директора Білоруського державного архіву кінофотофонодокументів О. М. Гриневич, директори та відповідальні працівники державних архівних установ, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники громадськості, ЗМІ.Державна архівна служба України
Конт. особа – Маркова Євгенія Олександрівна
тел. 273-30-54, 050 663 27 94
ymarkova@archives.gov.ua


Центральний державний архів громадських об’єднань України
Конт. особа – Власенко Світлана Іванівна
тел. 285 74 05, 067 500 98 56
archiv@cdago.org.ua

На початок
На початок