Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Творча зустріч з етнографом та фольклористом
Робертом-Богданом Климашем (Канада)
19 вересня 2013 р., 15.00

19 вересня 2013 р. у Центральному державному архіві зарубіжної україніки (м. Київ, вул. Солом'янська, 3) відбудеться творча зустріч з патріархом українсько-канадської фольклористики та етнографії Робертом-Богданом Климашем – доктором фольклористики, науковим співробітником Центру українсько-канадських студій університету Манітоба, дослідником української народної культури в Канаді, довголітнім куратором східно-європейської колекції одного з провідних етнографічних музеїв Північної Америки – "Canadian Museum of Civilization".

На основі багаторічних польових досліджень та експедицій територією Канади Р.-Б. Климаш написав книгу "Українська народна культура в канадських преріях", яка вийшла в Україні за сприянням доктора історичних наук Марини Гримич. Презентація книги відбудеться в ході зустрічі з автором.

"Українська народна культура в канадських преріях" Р.-Б. Климаша – перше в Україні видання про народну культуру українців, що оселилися в ХІХ – на початку ХХ ст. в західній Канаді. За кілька десятиліть вони витворили своєрідну українсько-канадську регіональну субкультуру, яка поповнила загально-український культурний фонд такими унікальними явищами, як українське кантрі, іммігрантський гумор, макаронічна говірка half-напів, усні народні оповідання про піонерську добу, новотвори народної пісенності. Книга містить велику добірку українсько-канадського фольклору, польові записи дослідника та українську дискографію Канади.

Вестиме зустріч – проф., д.і.н., М. Гримич.Центральний державний архів зарубіжної україніки
Контактна особа – Ніколаєва Тетяна Олександрівна
тел.: (044) 248-91-26
mail@tsdazu.gov.ua, webfancy@narod.ru

На початок
На початок