Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Фотовиставка "Україна православна"
01 жовтня 2013 р., 11.00

1 жовтня 2013 року у приміщенні Мистецького центру "Шоколадний будинок" (м. Київ, вул. Шовковична, 17/2) об 11 годині відбудеться урочисте відкриття фотовиставки "Україна православна", співорганізатором якої виступив Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного.

Прийняття християнства – визначна подія в житті українського народу, важливий етап розвитку культури. Православ’я стало вагомим складником національного менталітету.

В експонованих документах з фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного репрезентовано складну долю православної церкви в Україні, що зазнавала часи утвердження і розквіту, переслідувань і гонінь. Документи висвітлюють історію православних святинь, діяльність монастирів та храмів, включають в себе як офіційну фотохроніку, так і побутові сюжети.

Ініціатором і автором фотопроекту виступила Асоціація фотомитців "Родина". Участь у конкурсі взяли майже 500 авторів. Більше двох з половиною тисяч фотографій з усіх куточків України було надіслано для участі в проекті. Для експозиції відібрано 350 світлин.

У відкритті фотовиставки "Україна православна" візьмуть участь представники співзасновників проекту: Синодального відділу у справах молоді Української Православної Церкви, Національної спілки фотохудожників України, Постійної комісії з питань культури та туризму Київської міської Ради, Православного волонтерського руху "Молодість не байдужа", Київського міського благодійного фонду "Рідна оселя", Етнографічного комплексу "Українське село", Київського академічного Молодого театру, Інтернет-порталу фотоклубів України, відповідальні працівники Укрдержархіву, державних архівів України, представники ЗМІ та громадськості.

Виставка буде діяти з 01 по 16 жовтня 2013 року.Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного
Конт. особа – Топішко Ніна Олександрівна
тел. 275-37-77
ntopishko@tsdkffa.archives.gov.ua


Макарова Тетяна Олександрівна
тел. 275-11-13
tmakarova@tsdkffa.archives.gov.ua

На початок
На початок