Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України

"Без любови я нічо не пишу".
Постать Ольги Кобилянської в документах ЦДАВО України

26 листопада 2013 р. в актовому залі комплексу ЦДА України по вул. Солом´янській, 24 відбулася презентація виставки до 150-річчя від дня народження видатної української письменниці та громадської діячки Ольги Кобилянської.


Організатори виставки:
Державна архівна служба України
Центральний державний архів вищих органів влади та управління України

До 150-річчя від дня народження Ольги Юліанівни Кобилянської Центральний державний архів вищих органів влади та управління України підготував виставку документів, присвячену цій ювілейній даті. У назві використано рядок з листа Ольги Кобилянської до Павла Богацького від 28 жовтня 1922 р.: "Без любови я нічо не пишу". Всього ж у фондах архіву зберігається більше 100 автографів її маловідомих листів, які дозволяють перегорнути деякі сторінки біографії, доторкнутися до струн її вразливої душі, побачити тернисті стежки пошуків ідеалу в житті.

На виставці вперше представлено збережені у фондах ЦДАВО України листи Ольги Кобилянської до Микити Шаповала, Ольги Шаповал, Павла Богацького, Софії Русової - "слова зворушливого серця", які допомагають повніше осягнути її творчість та духовний світ, її бажання "дещо оставить людям по собі…".

Окремим сюжетом виставки стали документи про відзначення 40-річного ювілею літературної діяльності Ольги Кобилянської - яскраві, промовисті свідчення її світового визнання.


Акредитація ЗМІ -
Берковська Оксана Борисівна - заступник директора ЦДАВО України
275-76-00, моб. 0676833762

На початок
На початок