Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз


до відкриття у Державному архіві Київської області документальної виставки
з нагоди 70-річчя визволення столиці України - міста-героя Києва.
(м. Київ, вул. Мельникова, 40, кабінет 208 - читальний зал)

5 листопада 2013 р. о 14.00 у приміщенні Державного архіву Київської області (м. Київ, вул. Мельникова, 40, кабінет 208 - читальний зал) відбудеться відкриття документальної виставки "Київщина. Літопис боротьби, скорботи і звитяги".

Цього року виповнюється 70 років від знаменного дня 6 листопада 1943 року, коли війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала армії М. Ф. Ватутіна за участю підрозділів 1-ої окремої Чехословацької бригади під командуванням полковника Людвига Свободи визволили столицю України місто Київ від нацистів.

Документальна виставка складається з 5-ти стендів: Титульний, Київська оборонна операція, Окупація, Остарбайтери - раби рейху, Визволення Києва. На виставці розміщені листівки та фотографії періоду війни, у більшості з фонду Державного архіву Київської області "Листівки та плакати".

У Державному архіві Київської області зберігається значна колекція листівок та газет періоду Великої Вітчизняної війни, документи - листи, телеграми вдячності радянським солдатам та офіцерам, що звільняли Київ. У листах висловлювались також слова підтримки киянам, що пережили страшні роки нацистської окупації. Разом з листами надсилались і речі маленьким киянам. У багатьох листах йшла мова і про збір коштів на побудову воєнної техніки, щоб воїни Червоної армії могли б завершити вигнання ворога з території нашої Батьківщини. Оригінали цих документів, газет будуть представлені під час церемонії відкриття документальної виставки.Акредитація ЗМІ -
Кугно Раїса Олександрівна - заступник начальника відділу використання документів та інформаційних технологій
483-21-38, моб. 0973811607

На початок
На початок