Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Прес-конференція на тему
"Життя та діяльність Тараса Шевченка в архівних документах.
(До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка)"

20 грудня 2013 р. об 11.00 у приміщенні прес-центру Укрінформу (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ) відбудеться прес-конференція керівництва Державної архівної служби на тему "Життя та діяльність Тараса Шевченка в архівних документах. (До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка)".

Рік за роком зростає інтерес до величної постаті Тараса Шевченка. 2014 - рік славного ювілею великого українського поета-пророка. Осягнення його багатогранної творчої спадщини - це шлях усвідомлення самих себе, шлях до подальшого розвитку нашої культури. Значна роль у цьому процесі належить архівам, як скарбницям документальної спадщини.

Відзначення на загальнодержавному рівні 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка вимагає від архівної спільноти виявити та показати суспільству нові раніше невідомі сторінки із життя та діяльності Великого Кобзаря, і відобразити це у ювілейних виставках та опублікувати у збірниках документів.

У рамках прес-конференції представників ЗМІ буде детально поінформовано про участь державних архівних установ у заходах з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, їх співпрацю в цьому напрямку з державними архівними службами Казахстану, Литви, Польщі, Росії.

Під час брифінгу буде презентовано окремі фото-, фоно-, кіно- та архівні документи, що будуть представлені в експозиції виставки 27 лютого 2014 року в ДП "Український дім" з фондів центральних державних архівів, які не відомі широкому загалу.

У прес-конференції Державної архівної служби візьмуть участь Голова Укрдержархіву О. П. Гінзбург, директори Центрального державного історичного архіву, м. Київ І. М. Кісіль, Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г. С. Пшеничного Н. О. Топішко, Центрального державного електронного архіву О. М. Ус, заступник директора Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва Т. М. Малярчук.Державна архівна служба України
Конт. особа – Маркова Євгенія Олександрівна
тел. 275-45-22, 063-165-31-02
ymarkova@archives.gov.ua

На початок
На початок