Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Прес-реліз
до відкриття у Державному архіві Київської області документальної виставки
з нагоди 70-річчя визволення Київської області "Київщина 1941-1944. Кроки до Перемоги"
(м. Київ, вул. Мельникова, 40, кабінет 208 - читальний зал)

7 лютого 2014 р. об 11-00 у приміщенні Державного архіву Київської області (м. Київ, вул. Мельникова, 40, кабінет 208 - читальний зал) відбудеться відкриття документальної виставки архівних документів "Київщина 1941-1944. Кроки до Перемоги".

Цього року виповнюється 70 років від знаменного дня 9 лютого 1944 року, коли війська Радянської Армії визволили від німецько-фашистських загарбників останній населений пункт Київської області (у сучасних її кордонах) - село Вільховець Богуславського району.

У Державному архіві Київської області зберігається значна кількість документальних матеріалів, які розповідають про історію Київщини під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Це звіти про участь жителів області в оборонних боях, підпільно-партизанський рух на території Київщини, хронологічні довідки про оборону, окупацію та звільнення населених пунктів Київської області від німецьких загарбників, велика кількість листівок, газет, фотографій періоду війни.

Документальна виставка складається з 5-ти стендів: Титульний, "Київська оборонна операція 7 липня - 26 вересня 1941 р. Встановлення "Нового порядку", "Підпільно-партизанський рух на окупованих землях", "Звільнення Київщини кінець вересня 1943 - початок лютого 1944 рр.", "Слава героям!".

На виставці представлені архівні документи, листівки, газети та фотографії періоду війни, що зберігаються в державному архіві столичної області.

У Державному архіві Київської області зберігається значна документальна колекція часів війни, зокрема, це документи архівних фондів "Документальні матеріали про підпільно-партизанську діяльність в період німецько-фашистської окупації м. Києва та Київської області", "Колекція хронологічних довідок про період тимчасової німецько-фашистської окупації населених пунктів Київської області", "Київський облвиконком", "Київський обком Компартії України" тощо. Серед документів варто відмітити карту мережі більшовицьких підпільних організацій та партизанських загонів Київської області, записну книжку першого секретаря Київського підпільного обкому КП(б)У Сергієнка І. В. з протоколами засідань бюро обкому. 1942-1943 рр., фотографії двічі Героя Радянського Союзу Бондаренка М. З., двічі Героя Радянського Союзу Кравченка А. Г., Героя Радянського Союзу Боровиченко М. С., газети «Сталінська шлях» за 1944 рік із спогадами про німецьку окупацію м. Сквири та боротьбу партизанів Сквирського району з окупантами, фотоальбоми "Герої Великої Вітчизняної війни та Герої Праці Київщини", "Пам’ятники воїнам і партизанам, що загинули у боротьбі за визволення Київщини у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.". Оригінали цих документів, фотографій, газет будуть представлені під час церемонії відкриття документальної виставки.Акредитація ЗМІ
Бєлая Ольга Миколаївна – начальник відділу використання документів та інформаційних технологій, кандидат історичних наук 483-19-10, моб. 0683589701
Коваленко Рена Яківна – головний спеціаліст відділу використання документів та інформаційних технологій 483-19-10, моб., 0674444880

На початок
На початок