Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Виставка документів і фотоматеріалів
"Незагоєна рана Афганської війни"
До 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану

13 лютого 2014 р., 14.00 ЦДАГО України

На виконання Указу Президента України від 12 червня 2013 року № 329/2013 “Про проведення в 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав” та з нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, 13 лютого 2014 року о 14.00 у приміщенні Центрального державного архіву громадських об’єднань України (м. Київ, вул. Кутузова, 8) відбудеться презентація виставки документів і фотоматеріалів “Незагоєна рана Афганської війни”.

Виставка підготовлена спільними зусиллями п’яти державних архівів України: Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Державного архіву міста Києва та Державного архіву Харківської області.

Основна мета виставки – розкрити потенціал документальних свідчень Національного архівного фонду України щодо участі українських військовослужбовців у бойових діях на території Республіки Афганістан у період 1979-1989 років. Матеріали експозиції дозволяють простежити перебіг бойових дій, процес виведення Радянським Союзом військ із території Афганістану, відзначення учасників тих подій державними нагородами.

Головний акцент в експозиції зроблено на проблемах розв’язання в Українській РСР та незалежній Україні питань соціального захисту громадян, які виконували військовий обов’язок на території Республіки Афганістан, вирішенні матеріально-побутових потреб воїнів, отримавших поранення, і сімей загиблих військовослужбовців. Окремо розкривається тема пошуку зниклих безвісти, визволення військовополонених, вшанування пам’яті загиблих.

На виставці представлені документи органів влади та управління як радянського періоду так і часів незалежності. Серед них: укази Президії Верховної Ради СРСР та УРСР, Президента України; постанови Ради Міністрів УРСР, Кабінету Міністрів України та Центрального комітету Компартії України; доповідні записки та інформаційні повідомлення відділів ЦК КПУ, листування Комітету ветеранів війни в Афганістані та ін.

Доповнюють експозицію фотографії, спогади та особисті листи воїнів-афганців.

Виставка підготовлена Центральним державним архівом громадських об’єднань України та експонується з 10:00 до 17:00 за адресою вул. Кутузова, 8.Конт. особа з питань акредитації ЗМІ – Власенко Світлана Іванівна
(тел. 285-74-05, 067-500-98-56 svlasenko@cdago.org.ua)

На початок
На початок