Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз

Виставка фото- та архівних документів і матеріалів
"На вічному шляху до Тараса (1814–1861)"
27 лютого 2014 р., 11.00

27 лютого 2014 року об 11.00 у виставковій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (вул. Володимирська, 22а, 2 поверх, м. Київ) відбудеться урочиста церемонія відкриття виставки фото- та архівних документів і матеріалів "На вічному шляху до Тараса (1814-1861)", підготовленої Укрдержархівом на виконання Указу Президента України від 11 квітня 2012 року № 257 "Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка" та на виконання Плану спільних заходів Державної архівної служби України і Федерального архівного агентства (Російська Федерація) на 2014-2016 роки.

Силою історичних обставин документальна спадщина Тараса Шевченка та документи, що стосуються його життя і творчості чи висвітлюють вплив постаті та творчості Кобзаря на розвиток української культури, зберігаються у архівах, музеях та рукописних відділах бібліотек України, Російської Федерації, Республіки Казахстан, Литовської Республіки, Республіки Польща та в інших державах світу.

Експозицію виставки Державною архівною службою підготовлено у співпраці з державними архівними службами Литви, Казахстану, Польщі та Росії, Національним музеєм Тараса Шевченка та Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

В експозиції виставки представлено архівні документи і матеріали з 25 державних архівних, музейних та наукових установ України, Росії, Литви, Казахстану та Польщі, що дає унікальну можливість за допомогою архівного документу ознайомитися з маловідомими сторінками життя та діяльності Тараса Шевченка, його духовними цінностями та світоглядними орієнтирами, людьми з оточення поета, пройнятися образами його творів і простежити вплив постаті та творчості Кобзаря на розвиток українського культури.

Експозиція виставки дає виняткову можливість побачити кадри кінохроніки з фондів Центрального державного архіву кінофотофонодокументів України ім. Г. С. Пшеничного та Російського державного архіву кінофотодокументів.

Широкому загалу буде представлено архівні документи з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ - Запис у метричній книзі церкви Іоанна Богослова с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії про народження Т. Г. Шевченка 25 лютого 1814 р., Лист міністра народної просвіти С. С. Уварова до київського, подільського і волинського генерал-губернатора Д. Г. Бібікова про призначення Т. Шевченка вчителем малювання Київського університету Св. Володимира від 15 березня 1847 р., унікальні рукописи Тараса Шевченка з фондів Інституту ім. Т. Г. Шевченка НАН України, роботи І. С. Їжакевича, В. І. Касіяна, О. А. Івахненка, В. І. Лопати з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.Державна архівна служба України
Конт. особа - Маркова Євгенія Олександрівна
тел. 273-30-54, 050-663-27-94

ymarkova@archives.gov.ua


Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України
Конт. особа - Бентя Юлія Валентинівна
тел. 097-754-31-02

На початок
На початок