Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Державний архів Дніпропетровської області
Документальна виставка "Ти правди й вольності пророк"
(присвячена 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка)

4 березня 2014 р., 11.00

9 березня в Україні святкується 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У рамках урочистостей 4 березня об 11 годині у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області відкрито документальну виставку "Ти правди й вольності пророк".

На виставці експонуються 96 документів та фотографій з фондів центральних державних архівів України, Державного архіву Дніпропетровської області та приватних колекцій. Експонати виставки відображають події, що відбувалися з дня народження Тараса Григоровича до сьогодення.

На стендах виставки розміщені кольорові світлокопії метричних записів про народження Т. Г. Шевченка, про смерть його рідних, документи та друковані видання, що розповідають про його викуп із кріпацтва, - відпускна, що видана поміщиком П. В. Енгельгардтом, спогади художника А. Н. Мокрицького, копії деяких рукописів, картин і малюнків поета, документи про діяльність Товариства Кирила і Мефодія, в якому він брав участь, документ про неможливість призначення Шевченка на посаду вчителя малювання в Київському університеті через його арешт, матеріали про видання його творив, а також їх вилучення з продажу, метричний запис про смерть, документи про поховання в м. Санкт-Петербурзі та перепоховання Великого Кобзаря в м. Каневі.

Значне місце на виставці відведено документам, що розповідають про втілення творчості поета у виставах, про вшанування Кобзаря в Україні, у світі, а також у Катеринославській губернії й Дніпропетровській області.

Окреме місце на виставці приділено документам і матеріалам про нащадків Тараса Григоровича, що жили і працювали на території Дніпропетровської області.

Виставка експонуватиметься з 4 березня протягом одного тижня у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області за адресою: вул. К. Лібкнехта, 89.

На початок
На початок