Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

19 червня 2014 року о 17.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" відбудеться концерт камерної музики "Мелодія літнього вечора" за участю лауреатів міжнародних конкурсів, солістки Національної опери України Олени Гончарук (сопрано) та Миколи Чикаренка (фортепіано).

У програмі – шедеври вокальної музики – фрагменти з опер видатних зарубіжних композиторів, твори українських авторів тощо.


Адреса ЦДАМЛМ України:
вул. Володимирська, 22-А,
територія Національного заповідника "Софія Київська" (центральний вхід).
Вхід вільний.
Тел. для довідок: +380 44 2784481; +380 97 2329784.


Олена ГОНЧАРУК (сопрано) – солістка Національної опери України, лауреат премії ім. Д. Луценка, лауреат, а також член і голова журі багатьох міжнародних конкурсів ("Столиця запрошує", "Зіркова хвиля", Свято-Георгієвський Православний Фестиваль та ін.), завкафедрою вокалу Київської академії мистецтв, художній керівник і головний диригент хору.

Крім оперних партій виконує багато концертних арій, романсів, пісень українських та зарубіжних композиторів, а також українські народні пісні та неокласику.

Виступає на кращих сценах Бельгії, Німеччини, Нідерландів та ін. країн. Брала участь у грандіозному міжнародному проекті "Кармен", який проходив у країнах Бенілюксу. Співпрацює з кращими режисерами та диригентами Європи (Тако Кооістра, Берт Бійєн).

Має 15-річний стаж викладання естрадного та академічного вокалу. Її учні є лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, беруть участь у різних проектах ("Голос країни", "Нова хвиля", "Х-фактор", "Караоке на Майдані" та ін.).

Брала участь у багатьох благодійних концертах: концерт на підтримку Збройних сил України, а також сольний концерт, всі кошти від якого пішли на реставрацію пам'ятки архітектури "Шоколадний будинок".

Тетяна Верменич, донька композитора В. Верменича: "У Олени дуже гарне лірико-колоратурне сопрано. Романси в її виконанні звучать ніжно, а складні арії – так, наче заспівати їх вокалістці нічого не вартує" ("Солістці-овації" Світлана Соколова – "Культура і життя", № 17, 25 квітня 2014 р.).

Юрій Васильківський, композитор, співак: "Чудове поєднання голосу, душі та професійного виконання!" ("Солістці-овації" Світлана Соколова – "Культура і життя", № 17, 25 квітня 2014 р.).


Микола ЧИКАРЕНКО (фортепіано) – концертмейстер на кафедрі хорового диригування у НМАУ ім. П. І. Чайковського та на музичному факультеті в Київській дитячій академії мистецтв, лауреат міжнародних конкурсів (зокрема, лауреат ІІ премії міжнародного конкурсу піаністів ім. Е. Фліпсе у Роттердамі). Виступав в якості концертмейстера Дитячої школи-театру Галини Вишневської на фестивалі М. Ростроповича у м. Евіан (Франція, 2000 р.).

Закінчив та проходив стажування у Російській академії музики ім. Гнєсіних (клас – професора В. Б. Носіної). Співпрацює з багатьма інструменталістами, вокалістами та виступає на багатьох концертах сучасної музики.


Програма концерту:
1. І. С. Бах-Ш. Гуно, "Ave Maria"
2. Дж. Пуччіні, арія Мімі з опери "Богема"
3. Дж. Верді, арія Віолетти з опери "Травіата"
4. В. Белліні, арія Джульєтти з опери "Капулеті і Монтеккі"
5. Дж. Верді, арія Ельвіри з опери "Ернані"
6. Дж. Верді, арія Оскара з опери "Бал-маскарад"
7. К. Дебюссі, "Острів радості"
8. Л. Деліб, "Іспанська пісня" (слова А. Мюссе)
9. Р. Штраус, "Allerseelen"
10. Р. Вагнер, арія Брунгільди з опери "Валькірія"
11. П. Чайковський, "Колискова пісня" (на сл. А. Майкова)
12. О. Білаш, "Журавка" (на слова В. Юхимовича)
13. О. Білаш, "Полтавська полька" (на слова В. Юхимовича)
14. Укр. народна пісня "На вулиці скрипка грає" (обробка М. Ященка)


Літературно-музичний проект "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" було започатковано у квітні 2012 року. Протягом 2012–2014 рр. у ньому взяли участь майстер художнього слова Анатолій Паламаренко; композитори Леонід Грабовський, Олександр Щетинський, баяніст Роман Юсипей, піаністи Олег Безбородько, Євгеній Громов, Вікторія Ільченко, Єлизавета Плужко, Ігор Савчук, скрипалька Катерина Суглобіна, музикознавець Ірина Тукова, етномузиколог Наталія Сербіна, співачки Вікторія Заболоцька, Інна Галатенко, Оксана Казанцева-Кабка, Тамара Ходакова, бард Олеся Найдюк, дует "Брати Че" (Василь та Віктор Чернявські), драматург Тетяна Киценко, філософи Андрій Нікітін та президент фестивалю "Сходи до неба" Володимир Сімонов; ансамбль солістів "Sonor continuus" (художній керівник – Павло Колпаков), "Luna Ensemble" (художній керівник – Максим Коломієць), дитячий народний хор "Зірниця", київський театр "Відкритий погляд" та ін. митці. Зустрічі супроводжувалися виставками архівних документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України ("Баян в українській музиці", "Неофіційні обличчя класиків: шаржі та карикатури з фондів ЦДАМЛМ України"), тематичними оглядами ("Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України") та ін.

Автор ідеї та керівник проекту – директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий. Координатор програм – головний науковий співробітник відділу формування НАФ та діловодства Ілона Таміліна. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України.

На початок
На початок