Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

Виставка документів
“Перша світова війна у долях її учасників”
До 100-річчя від початку війни

1 серпня 2014 р.
ЦДАГО України

1 серпня 2014 р. спливає 100 років від початку першої в історії людства світової війни, яка не оминула й України. До цієї події в Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкривається документальна виставка "Перша світова війна у долях її учасників".

В експозиції представлені матеріали, що висвітлюють перебіг Першої світової війни на території західноукраїнських земель. Серед них - спогади жителів Східної Галичини про перебування в регіоні російської армії, звернення крайового комісара Тимчасового Уряду до населення про національну політику, військові квитки солдатів російської армії тощо.

Документи виставки відтворюють долю учасників військових баталій Першої світової війни - українських солдат російської армії, які потрапили до німецьких, австро-угорських і турецьких таборів військовополонених. У звітах представників Союзу визволення України, який опікувався українськими полоненими, протоколах його просвітнього відділу, листуванні простежується широка культурно-просвітницька робота серед співвітчизників, заходи з покращення умов їхнього життя тощо.

Особливо цікавими є документи особового походження - листування українських військовополонених з їхніми рідними, друзями, представниками Союзу визволення України. В них містяться відомості про умови життя та побуту полонених, їх політичні переконання, настрої, відносини між українцями та представниками інших національностей.

Виставка експонується в читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України з 10.00 до 17.00 за адресою вул. Кутузова, 8, а також частина документів представлена на веб-сайті ЦДАГО України.Конт. особа з питань акредитації ЗМІ – Власенко Світлана Іванівна
(тел. 285-74-05, 067-500-98-56 svlasenko@cdago.org.ua)

На початок
На початок