Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Державного архіву Полтавської області

Документальна виставка: "Полтавський національний педагогічний
університет імені В. Г. Короленка. 100 років славетної історії"

26 вересня 2014року, 10-00

Місце проведення: Державний архів Полтавської області (вул. Зигіна, 1 а, корпус № 2).

Мета заходу: ознайомлення громадськості з архівними документами, що відображають основні етапи становлення та розвитку найстарішого вищого навчального закладу краю – Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

У заході взяли участь: народний депутат України Ю. В. Бублик, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Р. О. Чабановський, державні службовці, студенти історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, представники місцевих ЗМІ, громадськість.

Виставка складається із трьох основних розділів.

У першому розділі представлено документи, що відображають період становлення навчального закладу (від дати створення Полтавського учительського інституту до реорганізації його в Полтавський педагогічний інститут (1914-1933)): рішення Полтавської губернської земської управи «По ходатайству Попечителя Киевского учебного округа о субсидии на открытие в Полтаве учительського института», «О земских стипендіатах в учительском институте» (1914); наказ № 3 Губернського відділу народної освіти від 13 січня 1920 року «Про присвоєння Полтавському учительському інституту нової назви – Полтавський Український педагогічний інститут»; наказ № 1 Губернського комітету ліквідації безграмотності від березня 1920 року «Про учительські спілки Полтавщини»; відомості про викладачів Полтавського учительського інституту за 1915 рік та про кількісний склад Полтавського ІНО за 1921-1930 рр.; світлин: ректорів Полтавського учительського інституту (з 1921 Полтавського Інституту Народної Освіти) О. А. Левитського, В. О. Щепотьєва, викладачів та студентів полтавського ІНО за 1923 р., славетних викладачів та випускників вишу у 1920-1930-ті роки Г. Г. Ващенка, А. С. Макаренка, В. О. Сухомлинського.

Документи другого розділу свідчать про діяльність Полтавського педагогічного інституту (з 1946 р. - Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка) у передвоєнні роки, період радянського будівництва, перші роки незалежності України (1933-1999): рішення місцевих органів влади, що стосуються роботи навчального закладу та статутні документи (постанова бюро Полтавського міськпарткому «Про організацію педінститута» від 08 вересня 1936 р.; постанова № 668 виконавчого комітету Полтавської обласної Ради депутатів трудящих від 29 травня 1946 р. «Про прийом на заочні відділи Полтавських Педагогічного і Учительського інститутів і педагогічних училищ області та про підготовку і проведення літніх навчально-настановних і навчально-залікових сесій заочників»; перша сторінка Статуту Полтавського державного педагогічного та учительського інституту за 1939 р.;штатний розпис Полтавського педагогічного інституту на 1939-1940 навчальний рік; витинки із газет про відзначення річниць вишу; про наукове життя та дозвілля студентів; фотографії ректорів (І. А. Зязюна, В. О. Пащенка), викладачів та випускників ПДПІ за різні роки.

У третьому розділі представлено документи, які розповідають про багатогранну діяльність Полтавського державного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка (з 2009 Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка) на сучасному етапі (1999-2014). На виставці експонуються також друковані видання науково-довідкового фонду державного архіву про вищий навчальний заклад.

Всього на виставці представлено понад 50 документів.

Виставка підготовлена працівниками Державного архіву Полтавської області на виконання постанови Верховної Ради України "Про відзначення 100-річчя з часу заснування Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка" та Плану виставкової діяльності державних архівних установ України на 2014 рік.

На початок
На початок