Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
ЦДНТА України

Виставка архівних документів
"ПАТ "Інжинірингово-виробниче підприємство "ВНІПІтрансгаз" -
фондоутворювач ЦДНТА України"
(до 70-річчя утворення організації)

29 вересня 2014 р., о 10.00

Харків’яни та гості міста мають чудову нагоду ознайомитися із документами Центрального державного науково-технічного архіву України (ЦДНТА України). Архів є потужною джерельною базою для досліджень з розвитку науки и техніки у нашій країні та за її межами у ХХ ст. У ЦДНТА України зосереджений величезний масив документів - майже 600 000 одиниць зберігання науково-технічної документації, які надійшли від організацій, підприємств, видатних учених України.

29 вересня 2014 р. у приміщенні ЦДНТА України відбудеться презентація документальної виставки "ПАТ Інжинірингово-виробниче підприємство "ВНІПІтрансгаз" - фондоутворювач ЦДНТА України". Виставка присвячена 70-річчю утворення Всесоюзного науково-дослідного та проектного інституту по транспорту газу. Експозиція виставки знайомить відвідувачів із проектною документацією, яка розроблялась інститутом протягом тривалого періоду (1946-1984 рр.).

Для експонування відібрані найцікавіші та найпоказовіші документи, зокрема із проекту знаменитого магістрального газопроводу "Дашава-Київ" та його продовження - "Дашава–Київ–Брянськ–Москва", газопроводу "Єлець-Кременчук-Кривий Ріг" - одного із найбільших об`єктів, запроектованих ВНІПІтрансгазом (протягом 1981-1984 рр.).

Оскільки ВНІПІтрансгаз - піонер у галузі проектування підземних сховищ газу, на виставці відвідувачі ознайомляться із документами проекту дослідно-промислового підземного сховища зрідженого газу на Яр Бішкадакському родовищі кам`яної солі. Сховище було запроектовано в 1959 р. у соляних пластах Стерлітамакського району (Республіка Башкоторстан, Росія), поблизу підприємств хімічної промисловості.

Працівниками архіву будуть представлені й теоретичні розробки інституту щодо газопостачання УРСР. Це документи з проекту Генеральної схеми газифікації УРСР 1961-1980 рр., яка була розроблена спеціалістами ВНІПІтрансгазу в 1958 р. з метою збільшення видобутку та використання газу в УРСР. Для експозиції були відібрані документи Генеральної схеми газифікації, які наглядно відображають ключові завдання цього проекту.

Більшість документів, які демонструватимуться на виставці, раніше не експонувалися. Експозиція розкриває видове та тематичне розмаїття науково-технічних документів стосовно розвитку газової промисловості України з фонду організації-юбіляра.

Запрошуємо Вас та усіх бажаючих відвідати документальну виставку!


Презентація виставки відбудеться
29 вересня 2014 р., о 10.00
За адресою: м. Харків, вул. Університетська, 4, к. 25 (3 поверх, читальний зал ЦДНТА України)

Детальнішу інформацію Ви можете отримати за телефоном: 731-15-98 (8.30-12.00, 13.00-16.30) - відділ використання інформації документів ЦДНТА України

На початок
На початок