Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву зарубіжної україніки
Київського міського будинку учителя

"ДЕРЖАВОТВОРЧІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ"

10 жовтня о 14.00 у приміщенні Київського міського будинку учителя (вул. Володимирська, 57) відбудеться відкриття виставки "Державотворчі традиції української еміграції".

Лейтмотивом виставки стали слова відомого громадського та політичного діяча С. Петлюри: "Справа здобуття української держави – це справа цілої нації української, а не якоїсь кляси її, чи партії, - от через що порозуміння, согласованість усіх чинників громадських і співпраця їх є умовою, без додержання якої ми ніколи своєї мети державної не досягнемо".

Документи виставки репрезентують особливості державотворчих процесів у середовищі української еміграції протягом ХХ століття. Не зважаючи на різноманітні ідеологічні течії, бачення та підходи, єдине, що залишалось незмінним для наших співвітчизників на чужині – відновлення української держави.

На виставці представлені Закон "Про тимчасове Верховне управління та порядок законодавства в Українській Народній Республіці" та Закон "Про державну Народну Раду Української Народної Республіки", які ілюструють державницький курс Директорії УНР. Окремо експонуються документи українських монархістів на еміграції, серед них: промова гетьмана Павла Скоропадського, "Анкета гетьманця", схема державних форм тощо. Особлива увага приділена діяльності Державного Центру Української Народної Республіки в екзилі в другій половині ХХ століття та участі її очільників в боротьбі за незалежність України.


Хронологічні межі документів охоплюють період 1920–1992 рр.


Виставка триватиме до 17 жовтня 2014 р. Вхід вільний.


Контактна особа – Горбунова Галина Анатоліївна, начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ
тел.: (044) 248 91 26
e-mail: v_vid@tsdazu.gov.ua

На початок
На початок